erken evlilik hakkında düşünceleriniz

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
erken evlilik hakkında düşünceleriniz
selam hanımlar ben şu an 18 yaşındayım liseden sonra okumadım ve şu an çok iyi bir kısmetim çıktı. ailem olumlu bakıyor görücü usulu bir evlilik olacak ama ben kararsızım nedeni ise hem yaşımın biraz küçük olması hemde acaba ilerde karşıma daha iyi biri çıkarmı diye..

Erken evlenmek hakkında ne düşünüyorsunuz aranızda erken evlenen varsa olumlu olumsuz yorumlarını alabilirmiyim çok kararsızım hadi pişman olursam

Selamlar değerli misafirimiz,

Öncelikle çok erken evlenilmesine ben şahsım adına karşı çıkarım. Tamam eskiler özellikle annelerimizin 13 yaşlarında evlendiklerini bize anlatılanlardan anlıyoruz. !8 yaşındasınız siz aslında erken ama yinede çok fazla korkacak bir durum olduğunu düşünmüyorum. Hayırlısını dilemek lazım bazen, ve kesinlikle rahat olmak kendine güvenmek lazım. Sen böyle yaparsan korkarsan baştan kaybedersin tatlım.

Aslın da bu konuya cevabım hem olumlu hemde olumsuz olacak. Erken evlenen kişilerin bazıları pişman bazılarıda iyiki evlenmişim diyor. Biraz kişilik meselesi ile birlikte evlendiğiniz kişinin karakterine bağlı bir olay. Erken evlenipte hemen anne olanları tanıyorum zor olduğunu söylüyorlar el bebek gül bebek büyüyüp birden bire sorumluluk altına girmek bazılarına ağır gelebiliyor. Ama karşınızdaki kişi anlayışlı ve sizi mutlu edebilecek karakterde ise neden olmasın ama buda sanırım biraz şans meselesi. Evliliği ben kapalı kutu gibi görüyorum bazen yıllarca beraber olupta evlendiğiniz kişiyi tanıyamadığınızı anlıyorsunuz. yada hiç tanımadığnız kişiyle evlenipte çok mutlu olanlarıda duyuyoruz. Herşeyin hayırlısı diyelim eminimki erken yaşta evlenen arkadaşlar varsa yorumlarını mutlaka olumlu olumsuz yapacaklardır.

19 yasinda evlendim cok mutuyum ilk yil biraz sikintili gecti alisma devrei oda nomal he ide herseye aglamiyom ogrendim bence kendini olgun goruyosan neden omasin bende gec evlilige karsiyim her sey daha zorlasiyor sanki

ben 19uma basmamıştım daha evlendiğimde hemde hiç tanımadan sormadan 1 haftada evlendim düşünmedim önünü ardını olur olur gider dedim ve nitekimde öyle oldu bazen çok sıkılıyorum eşim çok ilgili çünkü bende boğuluyorum aksine sert dursun istiyorum ama bence doğru insanı bulduktan sonra yaşı zamanı olmadığına inanıyorum haa şöyle olabilir biraz daha yaşa sonuçta erkekler çok kıskanç Allahtan benim kocaya ben şuraya gidiyorum bile demem çıkar giderim saat kaçta gelirsem geleyim açmaz ağzını yemek olmuş olmamış kavgamız gürültümüz olmaz ...

Geri