Ertesi gün hapı kullanıp hamile kalanlar var mı ?

S

Sevilayxxxxx

Forum Okuru
Ertesi gün hapı kullanıp hamile kalanlar var mı ?
Ertesi gün hapı kullanıp hamile kalanlar var mı ? Ertesi gün hapı kullandım, yine de hamile olabilir miyim

Slmm nişalımla birliktelik yaşadık ve ben hiç korunmadım o zaten korunmadı. Ertesin gün hapını kullanmak aklıma geldi ama eczaneden 2. gün aldım kullandım acaba hamilemiyim , hamile kalmışmıyımdır yaa adetim de 2 gün gecikti şimdi gidip eczaneden gebelik testi almayı düşünüyorum. nişanlımın umrunda değil yaa hamileyeysen hamilesin takma kafana evlenecez zaten diyor ..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevilay merhaba ,

Ertesi gün hapı kullandın hamile misin hamile kalmışmısındır sorusunun cevap evet kalabilirsin çünkü ertesi gün hapı kullanımında 24 saati geçmemsi gerekir 24 saati geçmişse hamile olma olasılığı artar 24-72 saat arasında ertesi gün hapı etkili olabilir ama hamile olma oranı artar 72 saattn sonra da ertesi gün hapının hiçbir etkisi olmaz yani kısaca ertesi gün hapı 24 saati geçirmeden kullanıldığında hamile kalma oranı %70 iken bu ihtimal 72 saate kadar çok daha fazla oranda düşer. Adetinde gecikme varsa gebeli testi yapmanda fayda var. Ayrıca bu konuda aşağıdaki linke bir göz at daha önce bu konularda yazılarımız ve üyelerin yazdıkları var.

Geri