Evde ateş düşürme yöntemleri nelerdir bebeğimin ateşini düşürmem lazım

• Konbuyu başlatan annelerinannesi
  • Başlangıç tarihi
A

annelerinannesi

Forum Okuru
Evde ateş düşürme yöntemleri nelerdir bebeğimin ateşini düşürmem lazım

Ateş düşürme yöntemleri melek kadınlar kulubü ateş düşürme yöntemleri evde forum'da.​

Kızlar bebeğim var 4 aylık ateşi 37.2 neden ateşi var bilmiyorum ama hastaneye şuan gitmek istemiyorum eğer 38 i geçerse gideriz herhalde. Evde yapabileceğim bir şeyler var mı etkili ama doğru bir yöntem olmalı. Biraz ılık su kompres yaptım bezle ama düşmüyor ateşi. Bebeğimin ateşi düşer mi sizce endişelenmeli miyim hanımlar? Ya su da içemiyor ki su versem bol bol. Kızlar bana ateş düşürme yöntemlerini sıralayabilir misiniz sizler neler yapıyorsunuz?

Merhaba
Vallahi çok soğukkanlısınız gibi geldi bana. Bebek daha 4 aylık panik yapmıyorsunuz ne güzel. Ateşi artmaya devam edebilir bu açıdan şimdi ılık bir banyo yaptırabilirsiniz ama bebeğiniz çok küçük olduğu için kafanıza göre bir şey yapmamanızı tavsiye ederim. Doktorunuz daha önce bebeğiniz için ateş düşürücü verdi ise iki taneyi 6 saat arayla dönüşümlü vermeniz gerekmektedir. Ateş 38 üzerine çıkarsa mutlaka dokta gösterin. Küçük bebeklerde yüksek ateş tehlikeli olabilmektedir. Özellikle ateşi varken üzerini kesinlikle örtmeyin ve kalın giydirmeyin. Hatta üzerinde bulunan kıyafetleri de inceltin.

Küçük bebeklerde ateş önemsenmeli. Çünkü yüksek ateş önemsenmez ise çok kötü sonuçlar doğurabilir. Onun için aşağıda vereceğim linke göz atmanızı tavsiye ederim. ''Bebeklerde yüksek ateş nedenleri ve tedavisi'' yazımız linkte.

Geri