Evde karıncalardan kurtulmanın yolları nelerdir

S

Semazxxz

Forum Okuru
Evde karıncalardan kurtulmanın yolları nelerdir
Evde karıncalardan kurtulmanın doğal yolları nelerdir

Merhaba kızlar
Evimi karıncalar bastı desem yalan değil yahu mutfağı anladım varsınız , salonu anladım varsınız da yatak odam da ne işiniz var beee çıldıracam yahu ne yaptıysam geçmedi bunlar giderek çoğalıyorlar gibi geliyor evim 5. katta yahu bu ev bana ait size değil gidin bahçede toprakta ne yapıyorsanız yapın yaa .Kızlar lütfen bu minik yaratıkları öldürmek de istemiyorum ne yapabilirim bir yardımcı olun lütfen

Sema merhaba,

Valla aslında biz yokken bu şehir de onlar vardı biz geldik onların yuvalarının üstüne ev yaptık :) Öncelikle sana tavsiyem yiyecek ve içecekleri ortada bırakma , su birikintisi filan balkonlarda olmasın , ekmek kırıntısı gibi şeyler yerlerde olmasın . Ayrıca karıncaların geldiği yerleri iyi takip et ve oralara sarımsak tıka , olmadı karıncalardan evi korumak istiyorsan karınca gelen taraflara kireçle çizgi çek karıncalar kireçten geçip eve giremezler , sarımsak çok işe yaradığı gibi aynı şekilde tarçın da çok işe yarar tarçın veya sarımsak kokusu karıncaları kaçırır ama dikkat etmen gereken en önemli şey ev de hijyen ve yemek , ekmek kırıntılarının hatta meyve vs. lerin ortalıkta olmaması. Bunlara dikkat edersen karıncalar azalacak ve artık evde olmayacaklardır.

Geri