Evde kilo verme Kalori Yaktıran Egzersiz Hareketleri (Resimli)

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Evde kilo verme Kalori Yaktıran Egzersiz Hareketleri (Resimli)

Evde kilo vermek için neler yapılır işte kalori yaktıran egzersizler, kalori yaktıran hareketler, nasıl zayıflarım

Her bayan fit bir vücuda sahip olup formunu korumak ister. Meleklerim zayıflamanın ilk yolu yediğiniz içtiğiniz besinlerin kalorisine dikkat etmekten geçiyor. Kalori yaktıkça fazla kilolarınızda gidecek ve istediğiniz bir vücuda sahip olacaksınız. Sizlere kalori yakmanızı sağlayan egzersiz hareketlerini resimli ve açıklamalı olarak sunuyoruz.
kalori-yaktiran-egzersizler.11.jpg

EVDE ZAYIFLAMAK İÇİN SANDELYEDEN YARARLANIN MELEKLERİM​

Kalça diz ve dolayısı ile popo çalıştıracaksınız kalori de yakacaksınız popolar da dikleşecek kızlar.

Öncelikle bu hareketi evlerinizde bulunan bir sandalye yardımı ile yapacaksınız. Sandalyeyi resimde görüldüğü gibi tutacaksınız ve aşağıya doğru çömelir gibi yapıp tam çömelmeyip on saniye kadar bekleyip yukarı kalkacaksınız totalde bu hareketi on on beş kere yapacaksınız düzenli şekilde. Günlük bu hareketi toplamda daha fazla da yapabilirsiniz tabiki zorlanma durumuna göre değişkenlik gösterecektir.
kalori-yaktiran-egzersizler.21.jpg

EVDE KALORİ YAKMAK İÇİN BİR İLERİ BİR GERİ HAREKET EDECEKSİNİZ

KIZLAR GENE BU HAREKETLER sizlerin kalça diz basen bölgelerinizi çok iyi bimr şekilde çalıştıracaktır görüldüğü üzere aşağıya doğru biraz eğilmeniz gerekecek aslında çömelme diyebiliriz bir ayak öne atılıyor bükülerek beş saniye durup ayak değiştiriyorsunuz olay bu kadar basit :)
Gene bu hareketi de on on beş kere düzenli şekilde yapmanız büyük fayda sağlayacaktır.

kalori-yaktiran-egzersizler.31.jpg

EVDE KALORİ YAKMAK KİLO VERMEK İÇİN KOLLAR VE ÜST KASLARI ÇALIŞTIRIYORUZ

Sırada omuz ve kollar var
Bir tabureye ya da sandalyeye oturacaksınız ve küçük ikişer kiloluk dambıllarla kolları iki şekilde yukarı kaldırıp iki üç saniye bekleyip aşağı doğru indiriyorsunuz on kere bu hareketi yapıyorsunuz. Bu ellerinizde bulunan dambılların kilosunu yükseltebilirsiniz. Şimdi sıra diğer harekette.

kalori-yaktiran-egzersizler1.jpg

EVDE KALORİ YAKMA KİLO VERMEK İÇİN SON HAREKET DÜZ OTURUŞ GERİLME

Bu hareket sizlerin sırtlarınızı bellerinizi ayak arkalarınızı son derece düzgün şekilde çalıştıracaktır. Yukarıda resimde görüldüğü gibi bir bant uzun havlu ya da resimdekine benzer ne varsa onlardan yararlanıyorsunuz. Hareketi yine on on beş kere gerilerek yapıyorsunuz. Bu hareketi yaparken belinizin ve ayaklarınızın dümdüz olmasına ve gergin durmasına özen gösterin.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm bunlara ek olarak kardiyo yapmayı da ihmal etmemeliyiz. Düzenli koşuları veya yürüyüşleri hatta bisiklet sürmeyi de programımıza dâhil etmeliyiz diye düşünüyorum. Bir de antrenmandan sonraki beslenme yöntemi de çok önemli arkadaşlar. Yaktığımız kalorileri tekrar geri alırsak kendimizi boşu boşuna yormaktan başka bir şey yapmamış oluruz. Nabızlarımızı ve kalp ritimlerimizi de dikkate almalıyız. 110 ile 130 nabızlar arasında vücut yağ yakımına başlıyor diye okumuştum ben de bu kurala uygun olarak yapmaya çalışıyorum egzersizlerimi. Daha hareketli ve set aralarını kısa tutarak soğumamaya çalışıyorum. Ama nabız konusuna genelde yürüyüş, koşu yaparken ve bisiklet sürerken daha çok dikkat ediyorum.

Mutlaka ama mutlaka hareketli bir gün geçirmeye vakit ayırmalıyız oturarak ve tembellik ederek hayallerimize ulaşmamız çok zor.

Geri