evde pedükürünüzü kendiniz yapın!!

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
evde pedükürünüzü kendiniz yapın!!
300-foot.jpg

Kışın çorapların, botların içine hapsettiğimiz ayaklarımızı biraz şımartmalıyız. Altı basit adımda yumuşacık ve taptaze cilde sahip ayaklara kavuşmak ister misiniz?

Evde yaptığınız ayak bakımını genellikle geçiştirirsiniz. Ojelerinizi tazeleyip rahatlatıcı bir losyon uygulamakla yetinirsiniz. Ancak ayaklarınızın sağlıklı olmaları ve güzel görünmeleri için onlara ilgi gösterip şımartmalısınız. Rutininize fazladan ekleyeceğiniz birkaç işlem, ayaklarınızda hem profesyonel bir bakım kadar etkili olacak hem de onları rahatlatacak.

Bu işlemler sırasında hafif bir müzik açıp kokulu mumlar da yakabilirsiniz. Ancak kendinizi en çok şımartabileceğiniz bakım; tedavi etkisi de bulunan süt banyosu. Sütün içinde bulunan laktik asit, sert nasırları yumuşatma konusunda yardımcı bir etken olabiliyor. Ardından uygulayacağınız bir nem maskesi, ayağınıza canlılık verirken, kışa özel koyu renkli bir oje ile kendinizi her an aaaai hissetmeniz mümkün.

ADIM ADIM PEDİKÜR

1) Ojelerinizi çıkardıktan sonra bir leğenin içerisini eşit miktarda süt ve sıcak suyla doldurun.
Üzerine birkaç damla lavanta yağı ekleyin ve ayaklarınızı bu karışımın içinde 5-10 dakika kadar bekletin.

2) Tırnak kenarlarına birer damla yağ damlatın ve kalınlaşmış ölü deriyi temizleyin.
Batıkları engellemek için, sert bir törpüyle tırnakların üst kısmını düz, yan kısımlarını ise yuvarlatarak şekillendirin.

3) Leğeni yeniden temiz suyla doldurup peeling uygulayın.
Her iki ayağınızı da peeling ile temizledikten sonra ponza taşı veya ayak törpüsüyle topuklarda ve parmak altlarında bulunan nasırlardan arının.

4) Temiz suyla çalkaladıktan sonra ayaklarınıza ve alt bacaklarınıza nemlendirici bir bakım maskesi uygulayın.
5-10 dakika kadar bekleterek tüm içeriklerin derinlemesine etki etmesini sağlamış olacaksınız.

2B2A267B3D603640BFCF925Cr.jpg

5) Ayaklarınızı kurulayın ve nemlendirici ayak kremiyle masaj yapın.
Aseton içermeyen bir losyonla tırnaklarınıza bulaşmış kremi temizleyin.
Her tırnağınızın üzerine bir kat astar oje uygulayın.

6) Ojeyi önce tırnağın orta kısmına, sonra sağ ve soluna olmak üzere üç parça halinde uygulayın.
Ardından ikinci kat oje ve kuruyunca da bir kat parlatıcı sürün.

nails.jpg

Cevap: evde pedükürünüzü kendiniz yapın!!

saol canım
denıcem...cok ıhtıyacım var ..1 hafta once yaptım topugumu yara yaptım..bıde bunu deneyeyım:D

Geri