Evdeki çiçekler için bakım önerileri

Melis ank

Aktif Üye
Üye
Evdeki çiçekler için bakım önerileri
Çiçek sevmeyen varmı acaba ? Ben şahsen çiçekleri, çok seviyorum. Evimin nerdeyse her alanın da çiçek yetiştiriyorum. Evim de çok çeşitli çiçekler mevcut her birinin bakımıyla ayrı ayrı ilgileniyorum. Şimdi çiçeğe ek olarak saksıda domates yetiştiriyorum. Sizlere çiçek bakımı ile ilgili bir kaç bilgi vermek istiyorum.Öncesi sizi çiçeklerimle tanıştırayım .. Aşağıda yer alan bitki ve çiçekler benim hayatımın en önemli parçası.

20170609_210503.jpg

Ev çiçekleri bildiğiniz üzre itinalı bir bakım istiyor. Çiçeğe sadece su vermek, gün ışığıyla buluşturmak yeterli değil. Çiçeğinizle mutlaka her gün sevgiyle konuşun . Çiçek açtıkları zaman onlara sevgi dolu sözler sarfedin. Ben bitkilerimin çiçek açtığını gördüğüm zaman ayetel kürsi okuyorum. Çünkü çiçeklerin nazardan çok çabuk etkilendiğini biliyorum.Ayrıca çiçek dikimi yaparkende ayetel kürsi okuyorum.Çiçeklerime haftada bir yumurta ve patates suyu veriyorum. Haşladığım yumurta ve patatesin suyu bitkilerime iyi geliyor onların sağlık büyümesine katkıda bulunuyor.

Ayrıca haşladığım yumurtanın kabuklarını iyice öğütüyorum.Kum tanesi olacak şekilde bu parçacıkları bitkilerimin köklerine döküyorum. Bu yumurta parçacıkları tamamiyle organik gübre görevi görüyor. Yılda bir defa da doğum kontrol hapını bitkilerime veriyorum.Bir adet hapı suda çözüp tüm bitkilerimin köküne döküyorum.Bitkiler adeta coşuyor diyebilirim. Son önemli hususu da belirteyim.Arkadaşlar çiçeklerinizin yerini değiştirmeyin ve cinsine göre yer belirleyin.Çiçekler yerleri değiştiği zaman çok çabuk küsüyor. Çiçeklerinizi de pazartesi ve perşembe günleri sulamaya özen gösterin. Hangi çiçeği ne kadar sulayacağınızı mutlaka çiçekçiden öğrenin.

Ne güzel çiçeklerin varmış maşallah. Bende çiçek dikimi yaparken Ayetel kürsü okurum. Çiçeklerimle konuşurum . Bitki bakımı için özel takviyeler kullanırım. Bunların dışın da bende yumurta kabuklarını çiçek topraklarına koyarım. Birde bakımını üstlendiğim çiçekler hakkında internetten araştırma yaparım. Kimi güneşi seviyor kimi az ışığı kimi her gün su istiyor kimi haftada bir sulanmaya ihtiyaç duyuyor

Geri