Evlat edinmek için prosedürler nelerdir?

• Konbuyu başlatan .gülayg.
  • Başlangıç tarihi
G

.gülayg.

Forum Okuru
Evlat edinmek için prosedürler nelerdir?

Bebek evlat edinmek istiyorum melek kadınlar kulubü evlat edinmek istiyorum ne yapmalıyım forum'da.​

Merhaba arkadaşlar ben 15 yıllık evliyim ama aşılama tüp bebek sürekli tedavi aşamalarını dediğimiz halde çocuğumuz olmadı anlat böyle dilemiş dedik artık bu işin peşini bıraktık zaten yaşımda oldu 45. Eşimle oturup düşündük ve evlat edinmeye karar verdik evlat edinmek istiyorum bunun prosedürleri nelerdir aşamaları nelerdir? Bana yardımcı olursanız sevinirim bu konuda en azından bir evlat özlemini tatmış olurum diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Evlat edinmek tabii ki uzun düşünceler sonucunda karar verilmiş bir şey olabilir. Bunun kararı bile zordur anlıyorum ama anne olmak her zaman bir çocuğu doğurmak değildir ona şefkatle sevgiyle kol kanat gelebilmek onu temiz bir şekilde büyütebilmek de anneliğin en güzel yanıdır evlat edinmek için tabii ki bazı koşullar bulunmaktadır Bu koşullar madde madde şu şekilde açıklayabiliriz.

''Evlat edinmek istiyorum ne yapmalıyım''​

• Eşlerin en az 5 yıllık evli olmaları gerekmektedir
  • Evlat edinecek kişilerin evlat edecekleri çocuktan en az 18 yaş büyük olmaları gerekmektedir
  • Evlat edinecek çocuğun evlat edecek aile tarafından en az bir yıl bakılmış olması gerekmektedir
  • Çocuk ayırt etme yaşında ise çocuğun rızasının alınması gerekir
  • Evlat edinen ailenin en az ilkokul mezunu olması gerekir
  • Evlat edinilecek çocuğu anne babası ya da Vesayet altında ise gerekli izinlerin alınması gerekir

Peki evlat edinmek günah mıdır bu soruyu anne-babalar genellikle bu şekilde merak ederler ''evlat edinmek günah mıdır'' yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri