Evlenecekler için eşya listesi

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Evlenecekler için eşya listesi
Yeni evlenecekler için ev dekoru önemlidir. Boş evi nasıl doldurabilirim, neler almalıyım, her şeyi tamamlayabilecek miyim gibi deli sorularla kafanızı meşgul etmenize gerek yok. Seçimde bulunacağınız eşyalar, evinizin genel ihtiyaçlarından oluşursa ilk dönem sizin için daha iyi olacaktır. Evlilik hayatı boyunca illa ki evinizde birtakım eksiklikler olacaktır. Bu eksiklikleri zaman içinde tamamlamaya bakmanız mantıklı olacaktır. Evlenir evlenmez yüksek meblada borçlarla uğraşmak istemiyorsanız ihtiyaçlarınızı parça parça almayı denemeye bakmalısınız. Eviniz için alacağınız ihtiyaçlar zevkinize ve bütçenize göre belirlenen ihtiyaçlar olmalıdır. Sizlerin yerleşeceğiniz ev kira ise defalarca düşünmelisiniz eşya seçerken. Evliliğin heyecanına kapılıp en iyilerini seçerseniz ilerde benim gibi keşke bu kadar iyisini almasaydım taşınırken eşyalarım zarar gördü sızlanmaları yaşamak durumunda kalmazsınız.

Şimdi sizlerle genel mobilya ihtiyaçlarından başlayarak alabileceklerinizden bazılarını paylaşmak istiyorum.
22e779_e499b177ad0c4363a283f00725ac718e.jpg

Genel mobilya listesi:

*Salon ve oturma odası takımı

*Yemek odası takımı
8Bfe-pEmm-Wkd5-Xkj8.jpg

*Yatak odası takımı
2965e57f-f85e-4536-8da6-86c9ae3a420f.jpeg

*Tv ünitesi
bf2993fb-9766-4fe9-9bce-0ccfe0c4e542.jpeg

*Mutfak masa ve sandalyesi

*Ayakkabılık

*Mutfak dolapları

*Çalışma masası

Elektrikli ev aletleri listesi:

*Elektrik süpürgesi

*Saç kurutma makinesi

*Ütü

*Su ısıtıcısı

*Narenciye sıkacağı

*Çay makinesi

*Kahve makinesi

*Tost makinesi

*Rondo- Mikser- Blendır

*Katı meyve sıkacağı

Not: Tabii bu elektrikli aletler daha da arttırılabilir. Aynı zamanda bütçeye göre bir kısmı başka zaman alınabilecek şekilde ertelenebilir. Evleniyorum diye hemen hepsini tamamlamanız gerekmez.

Beyaz eşya listesi:

*Televizyon

*Buzdolabı

*Fırın

*Bulaşık Makinesi

*Davlumbaz

*Ocak

*Çamaşır makinesi

*Kombi

*Klima

*Mikro dalga fırın

Bu beyaz eşya grubundan bazıları benim evimde hala yok. Klima, kombi, davlumbazım yok. Ayrıca mikrodalgamı bile 2 sene önce aldım. Bulaşık makinesini de evlendikten 4 yıl sonra almıştım. O an ekonomim neye yettiyse onları aldım açıkçası. Bayanlar siz de öyle yapın. Evlenirken borcunuz çok olurken sıkıntılı dönemleri evliliğinizin ilk yıllarında daha çok yaşarsınız. Bu gerçeği aklınızdan çıkarmayın.
SAM_2202.JPG

Yemek ve çatal bıçak takımı. Banyoda ihtiyaç duyabileceğiniz birtakım basit ihtiyaçlar, mutfakta küçük ev aletleri, tekstil ihtiyaçları, ev genel ihtiyaçları, mutfak gereçleri gibi ihtiyaçlar içinde kendinize göre eksiklerinizi belirleme tercihinde bulunmalısınız. İlla ki çeyiziniz vardır. Ufak tefek ihtiyaçlar için belki aileden de destek alabilirsiniz. Şimdiden keyifli dekorasyonlar diliyorum.

Geri