Evlenmeden önce eş adayına neler sorulmalı?

S

Sevilceyhan

Forum Okuru
Evlenmeden önce eş adayına neler sorulmalı?

Evlenmeden önce eş adayına sorulması gereken sorular melek kadınlar kulübü evlenmeden önce eş adayına sorulması gereken sorular islami forumda.​

Kızlar bir hafta önce komşumuzun bir tanıdığı varmış oğlunun galerisi varmış benden 3 yaş büyük şuan ne düşüneceğim bilemiyorum durumları gayet iyi ama eş adayımı tanımıyorum yeteri kadar. Haber gönderdiler hatta çocukla beni konuşturacaklar neler sorabilirim kendisine? Evlenmeden önce eş adayına sorulması gereken sorular nelerdir?

images (6).jpeg

Vallahi hayatım çocuğun nasıl olduğunu öğrenebilirsin çevreden komşudan ondan bundan nasıl biri kavgacı mı aile geçindirebilir mi hadi durumları iyi ama kafa yapısı nasıl ? Aynı tencerede pişebilir misiniz bunlara odaklanman lazım. Bir de sadece çocukla da bitmiyor ki iş ailelerin kaynaşmasını birlikte bir hayat süreceklerini göz önüne alarak ailesini de sor babasını amcasını her şeyini sor. Konuşma kendiliğinden gelir zaten. Hayırlısı olsun şimdiden.

Merhabalar
Evlilik insanın hayatında bir kez olan bir özel durum ikinci üçüncü daha fazlası artık ilki gibi çok haz vermiyordur diye düşünüyorum. İlki bambaşka o heyecan iki kişinin de ilk evliliği olması aynı anda aynı heyecanı yaşamak çok güzel bir şey. Evlenmeden önce hele ki görücü usulü ise tanımıyor iseniz eş adayini önemli bazı sorular sormakta fayda var bunlar:

"Evlenmeden önce eş adayına sorulması gereken sorular"​

• Evlenir evlenmez çocuk düşünür müsün?
  • Ev işleri konusunda yardım eder misin eşine?
  • Sen olmadan ya da sen ben olmadan ayrı arkadaşlarımızla bazen vakit geçirebilir miyiz?
  • Ailemi ne kadar önemser ve seversin?
  • Senin ailen beni ne kadar önemser ve sever?
  • Seni neler kizdirabilir?
  • Evlilik nedir sence?
  • Çift olarak neyi başarmak istiyorsun?
  • Evlenince ilişkimiz değişir mi?
  • 10 yıl sonra evliliğimizi nasıl görüyorsun?
  • Alkol sigara kullanıyor musun?
  • Din hayatinda ne kadar rol oynuyor?
  • Tasarruf ve harcama konusunda nasılsın?
  • Borcun ya da birikimin var mı?
  • Çalışmama karışır mısın?
  • Kaç çocuğumuz olsun istersin?
  • Nasıl bir ebeveyn olarak görüyorsun kendini?
Bu sorular aslında evliliğiniz için hayati önem taşıyor? Bunları sorarak eş adayini daha yakından tanıyabilirsiniz en azından düşünceleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. "Evlilik nedir ve ne anlama gelir" konumuzu da aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri