Facebook beyne zarar veriyor

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
Facebook beyne zarar veriyor
Son dönemlerde 7'den 70'e herkesin ağzında "beni arkadaş listene ekle, çiftliğimi toplamadım" gibi vb. sözler dolaşıyor. Adres facebook...

Facebook üyeliği olmayan nadir insanlardan biri olarak, bir çok facebook hesabı olan ve belkide face tutkunu olan siz Melek'lerimize, facenin olumsuz etkilerinden bahsedeceğim bu yazımızda.

84d36f8903c19f.jpg

İngiltere'nin en önmeli nörologlarından Susan Greenfield internet kullanımının beyin üzerindeki etkileri üzerine çok ilginç açıklamalarda bulundu. İnternetin, sosyal ağların ve bilgisayar oyunlarının en az küresel ısınma kadar ciddiye alınması gereken tehlikeler barındırdığına dikkat çekti.

Bilişim teknolojilerinin ilerlemesinin pek çok yararı olduğunu söyleyen Greenfield, önemli olanın bu faydaları elde ederken ödemek zorunda kaldığımız bedel olduğunun altını çizdi.

Greenfield, Facebook benzeri sosyal paylaşım sitelerinde takıntı derecesinde fazla vakit geçirmenin beynimizin çalışma şeklinde değişikliklere yol açabileceğine dikkat çekti. En önemli etki ise giderek duyarsızlaşmamız ve tepkisizleşmemiz.

Greenfield'ın iddiasına göre bilgisayar oyunlarında oyuncuya her zaman yeniden başlama şansı verilmesi, hatalarımızdan ders çıkarma yetimizi olumsuz etkiliyor ve bu yüzden bilgisayar oyunlarına fazla vakit ayıranlar obezite gibi kötü ve çok yemek yeme ile ilgili sorunlarla karşı karşıya kalıyor.

Susan Greenfield, geldiğimiz noktada özellikle Facebook, Twitter gibi sitelerde çok vakit geçirenlerin ve bilgisayar oyunlarının başından kalkamayanların durumunun incelenmesi gerektiğini ve bu konunun gelecek nesiller için son derece önemi olduğunu vurguladı.

günde 4 5 saat facedeyim bazen daha da fazla oluyor.nasıl ypıp kapatıcm bilmiyorum.derslerime de bkamıyorm ygs ye 1 snem kaldı.kapatlsa face çok iyi olcak:(

Geri