Fırında kestane kaç derecede pişer?

N

Nerimanuuu

Forum Okuru
Fırında kestane kaç derecede pişer?

Fırında kestane kaç derecede pişer melek kadınlar kulübü fırında kestane pişirme kaç derecede pişer forum'da.​

Kış gecmeden kestane alıp pişirmek istiyorum ama daha önce sobamız vardı üzerinde yapıyordum şuan sobamız yok artık dogalgazli bir şehirde ve evde yaşıyoruz. Fırında kestane kaç derecede pişer bu konuda tarif verir misiniz? Fırında kestane pişirmenin püf noktaları nelerdir? Bu yıl hiç kestane yapmadık eşim almış gelmiş deneyelim dedik fırında?

images (7).jpeg

Valla kestane daha iyi patlasın içi çabuk pişsin diye öncelikle keserken suyun içinde tutuyorum suyun içinden hemen sonra kesiyorum ve 200 derecelik fırında 15-20 dakikada harika oluyor kendin de kontrol et nasıl yemek istiyor isen öyle çıkartabilirsin afiyet olsun. Ha bir de kestane demişken fiyatı bugün baktım 60 tl olmuş :D:D

Merhabalar
Kışın da kestane çok iyi gider ama bu pahalılık maalesef her şeyin önünü kesti. Soba uzerinde de ayrı lezzeti olur kestanenin ama fırında da deneyebilirsiniz çok leziz olacaktır. Ama doğru şekilde yapmak da çok önemlidir. Fırında kestane kaç derecede pişer ve nasıl yapılır tüm aşamalarını anlatacağım.

Fırında kestane yaparken öncelikle kestaneleri güzelce yıkayıp göbeğinden çizip suya koyup 1 kaşık tuz 1 kaşık şeker eklediginiz suda yarım saatten fazla bekletip sismesini bekleyelim. Fırını 200 derecede ısıtıp, kestaneleri bu arada yağlı kağıt serdiginiz fırın tepsisine yerleştirin. 25 dk kadar pişirin. Dilerseniz aşağıdaki linkten "kestane pişirmenin yöntemleri" konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Geri