FSH değeri 105 olupta hamiş olan veya değeri düşen varmııı....?????????

• Konbuyu başlatan gullu_23
  • Başlangıç tarihi
Meraba arkadaşlar fsh değeri yüksek olan arkadaşlar lütfen üzülmeyin . ben de bugün yüksek olduğunu öğrendim üzüldüm ... sonra kendimi topladım araştırmaya başladım sitelerden..saraçoğlu günde iki defa testere dişli aslan pençesini öneriyor bi de incir kürünü...hayıt tohumu veya suyunun da iyi geldiğni söyleyen arkadaşlar var..
ayrıca arkadaşın birine de doktor duphaston diye bir ilaç yazmış onu kullanarak düşürmüş değerini...zayıflayarak fsh ını düşüren arkadaşlar da var..
bide bu duruma stres çok etki ediyormuş.olabildiğince stresi minimalize etmek gerekiyor...

• :sin:arkadaşlar yorumlarınınzı okudum malesef bende 8 aydır adet görmüyorum,çok çaresizim,umudum yok izmirde ege de tedavi oluyorum FSH (82.15) çıktı bana bekle diyolar diliricem yakında doktorlardan nefret ediyorum,ben de geçici menepoz yaşıyorum 9 yıldır evliyim çarem yok üstüne piskolojim bozuk ne yapacağımım bilmiyorum
    ,
BENDE AYNI DURUMDAYIM ÜSTELİK BEKARIM 36 YAŞIMDAYIM HAYAT BİTMİŞ GİBİ GELİYOR MENOPOZ DİYOLAR AMA BEN KENDİMİ ÖYLE HİSSETMİYORUM BENDEDE PSİKOLOJİ BERBAT AĞLAYIP DURUYORUM

Merhaba hanımefendi ben daha 19 yaşındayım ve fsh değerim 65.4 trisenquens diye hap kullanıyorum 3 sene falan oldu içtim her gece her gece bu hapları içiyorum doktor dedi ki bana bu haplar hormon değerini yükseltebilir dedi ne yapsam şaşırdım inanın tek çarem var dua etmek o kadar üzülüyorum ki napsam bilmiyorum hapları bırak içme dedi doktor adet olamadığım için içiyordum bunları ama bıraktım1 hafta oldu inşaalah düzelirim inşaallah fsh düşer benımde allah mevlid kandilinin yüzü suyu hürmetine hepimize şifa versin anne olmayı herkse nasip etsin ama her zaman şunu demek gerekmiş allah ne verirse hayırlısını versin hepimize inşaallah.

Merhaba arkadaşlar öncelikle lütfen ümitsizliğe kapılmayın. 2012 yılında 2 yıl boyunca düzensiz giden regllerim sonucunda 149 fsh değeri ile erken menepoz teşhisi konulan bir kadınım. Hemen belirtmek istiyorum ki tedavi görmeden şu anda 2 çocuk annesiyim. Gittiğim her doktor sonuçların yanlış olduğunu düşünüp yeniden tahlil yaptırma gereği duydu. Amh değerlerimde erken menepoz olduğunu kanıtlar nitelikteydi. En son çare yurt dışında yumurta naklini düşünürken hamile olduğumu öğrendim. Doktorum bebeğim için imkansız ama bir mucizeye tanık oluyorum dedi. İlk doğumumdan sonra 2 yıl çok az kanamaylada olsa düzenli bir regl dönemi geçirdim. 2 yılın sonunda fsh değerlerim yeniden tavan yaptı. Doktorum yeniden amh değerlerime baktı ve bu birkaç ay senin son şansın dedi. 2. Ayda yeniden hamile kaldım. O mucizeyi 2. Kez yaşamamı doktorum göz yaşları içinde karşıladı. Şimdi biri 6 diğeri 2 yaşında 2 yavrum var. Allahım isteyen her kadını evlat sahibi yapsın. Neler yaşadığınızı anlıyorum. Ancak her şey Allahtan. İçinizi ferah tutun. Asla ümitsizliğe kapılmayın ve asla vazgeçmeyin. Bu arada kullandığım tek ilaç hormonlarımı düzenlemek için ve menepozun etkilerini en aza indirmesi için doktorumun verdiği tresenquenstir.

Geri