Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Gebelik Belirtileri İlk Olarak Ne Zaman Başlar ?
Gebelik Belirtiler Zamanı

Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar

Sevgili melekler, gebelik belirtileri bölümümüzde vajinal kaşıntı, yumurtalık ağrısı gibi hemen her konuda sizlere bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda da Hamilelik Belirtileri Ne Zaman Başlar diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Gebelik Belirtiler Zamanı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz..

gebelik-26f.jpg

Gebelik erkekten gelen spermin kadının yumurtalıklarından atılan yumurta hücresini döllediği anda başlar.Bu andan 8.haftanın sonuna kadar olan dönem embriyonik dönem olarak adlandırılır. Sekizinci haftadan doğuma kadar olan süreye de fetal dönem denir.

Gebeliğin en erken belirtileri;

1. Adetin gelmemesi (amenore)

2. Bulantı ve kusma

3. İdrar şikayetleri

4. Yorgunluk

5. Fetal hareketlerin algılanması

6. Göğüslerde değişiklikler

7. Vaginal mukoza renk değişikliği

8. Artmış deri pigmentasyonu ve abdominal striaların görülmesidir.

sevgilimle 3 senedir ilişkimiz var ve geçen gün dayanamadık birbirimize çok yakınlastık ileri gittiğmizi düşünüyorum eve geldiğimde ertesi gün iç çamasırımda koyu kırmızı kana benzer bişey vardı. sizce kızlıgım bozulmusmudur cok tedirgınım lutfen yardımcı olun

merhaba ,ben eşimle adetimin 6.günüitibariyle birlikte oldum bebek sahibi olmak istediğimiz için günaşırı birlikte olmaya başladık. acaba tutmuşmudurnasıl anlayacagım adetimin en son günü 12 ekim

Geri