Gebelikte nexium kullananlar var mı?

R

Rukiye666

Forum Okuru
Gebelikte nexium kullananlar var mı?

Gebelikte nexium kullananlar melek kadınlar kulübü gebelikte nexium kullanan var mı forumda.​

Kızlar ben hamile kaldığımı öğrendim ama öncesinde nexium kullaniyordum. Reflü hastasıyım ve midem çok ağrıyor rahatsız oluyorum kullanmadığım zaman. Gebelikte nexium kullananlar var mı? Zararı olur mu bebeğe. Şuan hamile olduğumu öğrendiğim için şuan ilaç almıyorum ama doktoruma mutlaka danışmam lazım yoksa midemi nasıl hallederim bilmiyorum.

Merhabalar
Nexium mide koruyucudur. Mide ülser reflü hastaliklarinin tedavisi için verilir. Reflü ve mide ülserinin meydana getirdiği mide yanmalarını en aza indirir. Gebelik döneminde nexium elbette doktorlar izin vermezler. Bebeğe zararlı olabilir. Hem gebelerde hem de emziren annelerde kullanımı yasaktır. Doktorunuza hemen bildirin size daha basit gebelikte kullanılabilecek ilaç önerecektir ya da önerilerde bulunacaktır. Ayrıca size tavsiyem gebelik sürecince de baharatlı acı kızartma türü şeylerden uzak durun ayrıca saat 16:00 dan itibaren bir şey yeyip içmeyin su hariç. Bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

Hamilelikte reflü konusu çok sorulan problemlerden aslında sizin için "hamilelikte reflü hastalığı" konumuzu aşağıdaki linkte paylaştım.

Geri