Göğsümden mememden süt gelilyor bu nedir kızlar ?

İ

İlaydaaaaaa

Forum Okuru
Göğsümden mememden süt gelilyor bu nedir kızlar ?
İki göğüsümden de sıkınca beyaz renksiz sıvı geliyor ve bir aydır devam ediyor bu sıvı ertesi gün hapı kullanmıstım 8 nisanda bu yüzden hormon dengesini bozduğu icin geliyor olabilir mi ve adetim düzensiz geliyor örneğin ayın 14 ünde olmusken simdi 30 unda tekrar oldum hamile olma ihtimalim var mı memeden süt gelmesi hamileliğin son ayları olur diye biliyorum

Hamilelik dışında kadının göğsünden süt gelmesine tıpta galaktore adı verilir. Bu durumun farklı nedenleri olabilir bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse stres, doğum kontrol hapı kullanımı, karaciğer hastalıkları ve cinsel ilişkide memenin aşırı uyarılmasından dolayı süt gelebilir.Ayrıca kullanılan bazı ilaçların yan etkisine bağlı olarak da galaktore oluşabilir. Antidepresanlar, hiper tansiyon ilaçları ve sakinleştiricilerin bazılarının yan etkisine bağlı olarak da memeden süt gelebilir.

Merhaba, gögüslerinizden süt gelmesinin nednei prolaktin hormonu nun yükselmesidir. Bu durum gebe kalmaya engeldir. Kullanılan bazı ilaçlar özellikle hormon bazlı olanlar duruma nedne olabilir. Gögüslerinizi sıkmamanızı tavsiye ederim. Apse oluşumuna neden olabilirsiniz. En yakın zamanda jinekoloğa ve genel cerraha görünün..

Geri