Gözümüz neden seyirir ??

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Gözümüz neden seyirir ??
hamilelikte göz seğirmesi hamilelikte göz seyirmesi neden seyirir gebelikte seyirmesi niye seyirir
Göz seyirmesi ; koca karılar her zaman her şeye bir seyler bulmuslardır. Eğer kocakarıların yanında gözüm seyiriyor desek hemen yola cıkacaksın! para gelecek! kızın olcak oglun olcak gibi yorumlar yaparlar. Oysa bilimsel olarak bunlarla alakası yoktur.. Bakalım gözümüz neden seyirirmiş.
baby-6814.jpg

Gözümüz neden seyirir ??

Göz seyirmesi göz kapağiının kendi kendine titreşmesi durumudur ve bu durum kesinlikle “göz kırpma” dan farklıdır.

Göz seyirmesinin belli başlı en önemli 3 nedeni vardır. Bunlar;
1. Yorgunluk-uykusuzluk
2. Stres
3. Kafeindir.

Bilgisayar kullanimi ve parlak isiklar da uyarici olarak dikkate alınabilir.
Göz seyirmesi sorunu yaşayan kişilerin uyku ve dinlenme saatlerine dikkat etmesi, stresli yasamdan uzak durması, bilgisayar kullanımını azaltmasi, evlerinde yumuşak ve parlak olmayan aydınlatmalar kullanması ve kahveyi kesmesi onlara yardımcı olabilir. Ayrıca geceleri göz kapağına nemlendirici sürüp hafif hafif kapak cildini yüz kemiğine doğru bastırarak masaj yapmaları da faydalı bir kaç işlemden biridir.

Tüm bunlara rağmen:
1. Ciddi göz seyirmesi devam ederse ve gittikçe şiddetlenirse,
2. Yüzün diğer bölumlerinde kasilmalar da birlikte olursa,
3. Gözde sislik, kizariklik veya capaklanma varsa, 4. seyirme “goz kirpistirma” yani gözu tamamen kapatan bir şekil alırsa,
5. Goz kapaginda düşüklük olursa, mutlaka bir göz doktoruna başvurmaları gerekir.

benimde mesela çok gözüm seyrir ama doktora gitttiğim halde hiç bir şeyin yok diyolar artı bir dinlendirici verip gözlerinizi dinlendirin diyolar artı eskiden pc mi vardı değilmi ben bildim bileli gözüm seyrir pc bişeyi farkettirmedi yani şu varki diğer olasılıklar zaten hepsi bence mevcut ,
olabilir tabiki mutlaka her rahatsızklığım bir bilimsel açıklaması vardır mutlaka ben inanırım ama cnm şuda bir gerçekki ne kadar bunlardan uzak durabiliyorum söylermisin lütfenn artı bu zamanda çokkk zor, sinir desen diz boyuu , kafein desennn ooooooooo vakit buldukça sarıldığımız bir şey artı pcc de var tabiki yani bizde hepsi mevcut anlıyacağınnn neyse seyrisin dursun bakalım nereye kadar bu işşş !!!!!!
baby-6814.jpg

Geri