Güvencin Parmağı Hastalığı nedir varmı kimse ?

A

ağlayan anne

Forum Okuru
Güvencin Parmağı Hastalığı nedir varmı kimse ?
iyi günler benim oğlumun ayakları içe bakıyor dra götürdüm güvercin parmağı hastalığı dendi bu ne demek çocuğu böyleolan varmı

Küçük çocuklar da güvercin parmağı hastalığı sıklıkla görülen bir durumdur. Ayakların içe dönük bakma olayına tıp dilinde güvercin parmağı hastalığı deniyor. 5/6 yaşlarına geldiğin de kasların da güçlenmesi ile birlikte sorun büyük olasılıkla ortadan kalkacaktır. Doktorunuz bunun için çocuğunuza yapmanız gereken bazı egzersiz hareketlerini size önermiştir. Benim oğlumda da vardı aynı sorun hatta düzgün yürüyemiyordu ve sürekli düşüyordu doktora götürdük ve bunun için kasları güçlendirecek egzersizler önermişti zaman içinde kendiliğinden düzeldi zaten .

Merhaba, güvercin parmağı hastalığı bebeklerde ve çocuklarda sık rastlanılan bir durum. Çoğu tedavi gerektirmez kendiliğinden geçer. Bebeğin anne karnındaki pozisyonu, kemiklerin düzgün hizalanmaması duruma neden olabilir. Ayrıca bu problem kalıtsal da olabilmektedir. (Ananem içe doğru basarak yürüyen biriydi. Kuzenlerimin ikisinde de aynı durum söz konusu.) Bu problem durumun ciddiyetine göre tedavi gerektirir. Hekim bir takı testler isteyecektir test sonuçlarına göre bir tedavi uygulayacaktır. Sorunuzla ilgili detaylı bilgiler için de linkimizi ziyaret etmenizi öneriyorum.

Güvercin parmağı hastalığı nedir nasıl tedavi edilir ?

Geri