Hamile kalmak istiyorum

Gulaymesut

Yeni Üye
Üye
Hamile kalmak istiyorum
Merhaba 5 aylık evliyim eşimle çocuk sahibi olmak istiyoruz bunun için doktora gittim önce rahim duvarı kalın denildi ama hamilelik için sıkıntı olunmaz dediler ve yumurtaligim güçlü olsun diye folik asit verildi buda ise yaramadi bir ay sonra doktora gittim adet duzensizligi var denilip duphlaston verildi acaba duphlaston ile hamile kalabilir miyim yardımcı olur musunuz ???
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,

Gebe kalmaya engel ciddi bir sorununuz yok.Ovülasyon günlerinizde birlikteliğe özen gösterin. Kısırlık, düşük tehdidi,sancılı adet,endometrioz,adet düzensizlikleri gibi rahatsızlıklarda kullanılır Duphaston.Bu ilaç gayet etkilidir ve saydığımız olumsuzlukların tedavisin de olumlu sonuçlar verir.Sağlıklı günler diliyorum..
 

Gulaymesut

Yeni Üye
Üye
Teşekkür ederim beyza hanım iki gün sonra doktorun verdiği ilk duphaston taplet bitecek bekliyecem ins hamile kalırım çünkü artik geceleri düşünmek den uykum gelmiyo çok farklı bir piskoloji :-(
 

Uzman SühaN

Administrator
Rica ederim gülay hanım. Başka şeylere odaklanmaya çalışın.Stres gebe kalmanızı engelleyebilir.Uykunuzun gelmesi için muz yiyin , ardından sıcak 1 bardak süt için.Elinize bir kitap alın okumaya çalışın.Uykunuz gelicektir. İnşallah en kısa zaman da hayırlı haberlerinizi alırız.Sevgiler.
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,

Rahmin arkası kapalıdır. Haliyle spremler geri akar. Kısırlıkla ilgisi yok.Spermlerin hemen dışarı akmaması için birliktelik sonrası yarım saat uzanın ve ayaklarınızı yüksek bir yere dikin..
 

Gulaymesut

Yeni Üye
Üye
Merhaba beyza hanım geçen demiştim ya duphlaston kullanıyorum adet düzensizliği için ben geçen ayın 4. Hafta oldum bu ay eşimle dört beş günlük ara verdik ilişki yaşadık ilişki yaşayınca hemen kan geldi nw adet oldum ve hastalığım a beş gün kalmıştı ben 5 aylık evlilik surecim boyunca eşimle iliskiye girince kanamam oluyo bu sorunla birden fazla karşılaştım sizce ne olabilir ??
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba , Yani sadece birliktelik esnasın da kanama oluyorsa ,rahimle ilgili problem vardır.Yara,miyom,kist vs .Bir kadın doğum uzmanına gidip muayene olsan iyi olur. Daha yeni evlisin gitmişken hormonlarına da baktır.Sonucu paylaş benimle. Sağlıklı günler diliyorum.
 

Gulaymesut

Yeni Üye
Üye
Daha önce bakıldı hormonlarima sorun yok denildi doktora söyledim kan gelmesini bir problem değil denildi sadece rahim duvarın kalın dediler :-(
 
Üst