Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yollar Faydalı Bilgiler

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yollar Faydalı Bilgiler
Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Yollar- Her evlenen hayatını birleştiren çiftin hayalidir bir bebeğe sahip olmak. Aile olmak ta bunu gerektirir aslında. Neslin devamını sağlamak hayatımızın bir amacıdır aslında. Bir bebek hem sizden hem eşinizden bir parça olan bebeğiniz daha bir aile olmanızı bir araya gelmenizi ailenin tam anlamıyla aile olmasını sağlar diyebilirim. Kimi zaman evlenen çiftlerin bazıları bunun daha erken olabileceğini düşünerek korunma yöntemlerini denerler. Kimi çiftler de hayatına bir an önce minicik elleri ayakları katmak isterler. Bu dünyanın en güzel şeyidir belki de. Ama tabii bebek istemek kadar korunmak ta en doğal haktır diye düşünüyorum. En azından kendinizi hazır hissettiğinizde bunu yapmanız en doğrusu. Özellikle çok küçük yaşta evlenmiş daha olgunluğa erişmemiş kişilerin anne baba olmaları tam anlamıyla beklenemez.

hamile kalmak icin yollar.jpg

Bebek sahibi olmak isteyenlere bu yazım aslında. Öncelikle hamile kalmak isteyen anne adayları daha önceki yazımda da belirttiğim gibi gebe kalmadan önce folik asit kullanımına başlamanız gerekiyor. Bu sizin ve bebeğin gelişimi için çok önemli. Zaten hamile kalmak istiyorum diye doktorunuza muayeneye gittiğinizde o size vitamin önerecektir. Bunun yanında bebek sahibi olmanın en önemli noktası yumurtlama günüdür. Yumurtlama gününün takibi önemlidir. Eğer doğal yoldan hamile kalma çabası içindeyseniz bu günü takip etmek ilk yapmanız gereken durum. Bunun hakkında birçok yazımda bilgi verdim ama yine tekrarlamaktan kaçınmıyorum. Çünkü hamile kalmanın dönüm noktası yumurtlama ovulasyon.

Ovulasyon adet başlangıcını kabul edersek adet döngüsü içinde ortalara denk gelir. Yani örneğin 28 günde adet oluyorsanız adetinizin ortası 14. gündür. Yani siz 13-14-15. günlerde ilişki içinde olmanız hamile kalma olasılığını artırmış olursunuz. Bu günler deniyorum ama hala hamile kalamadım diye soracak olursanız? Eğer korunmayı yeni bıraktıysanız birkaç ay kendinize izin vermelisiniz. Hemen olmazsa ümitsizliğe kapılmak yok. Çünkü bu arada vücudunuz da artık hamile kalmaya hazırlanıyor olacak. Bu da sabır gerektiren bir durum. Yani birkaç ay beklemeniz gerekebilir. Tabii beklerken boş durmayacak yumurtlama günlerinizde gün aşırı ilişkide olmanız bu ihtimali daha da artıracaktır. Bir de hamile kalmak için uygun pozisyonlar var. Bu konuda bilgi alabileceğiniz yazımızı inceleyebilirsiniz. Eğer korunmadan sonra birkaç ay değil 1-2 yıla kadar deneyip hamilelik oluşmuyorsa kısırlık infertilite durumu olabilir. Bunun için uzman bir kadın doğumcuya görünmeniz gerekir.

hamile kalmak istiyorum.jpg

Adetiniz düzenli ise yumurtlama gününüzü saptamak daha kolay olacaktır. Eğer düzensiz adet görüyorsanız bu daha kafa karıştırıcı olabilir. Bunun için doktorunuza muayene olmalısınız belki gerekli tahlilleri yaptırmalısınız. Neden adetiniz düzensiz acaba yumurtlamada bir sorun mu var gebe kalmak istiyorsanız bunun düzelmesi önemli. Yine eğer hamile kalmaya karar verdiyseniz anne adayları için konuşuyorum ki aşırı kilolarınız varsa bu problem olabilir. Hem o anki durumda hem de hamileliğinizde aşırı sorun oluşturabilir. Bunun yanında sigara alkol zararlı alışkanlıklar hamile kalmanızı zorlaştıran etkenlerdendir. Bunlardan uzak kalmak sağlığınız açısından da daha iyi olacaktır.

Hamile kalmak için özellikle yukarıda linkini verdiğim yazıyı incelerseniz uygun pozisyonları göreceksiniz. Hamile kalmak isteyen çiftler özellikle erkeğin üstte olduğu pozisyonu tercih etmeli. Bu sayede sperm hücrelerinin kolayca çatlamış yumurtalara ulaşması sağlanır. Yine erkek kendini hemen çekmeden iyice içeri boşalması sağlanır. Ve tabii kadın yataktan hemen kalkmadan bir süre ayakları yukarıda şekilde yatıp beklemeli. Hemen kalkıp yıkanmak spermlerin dışarı çıkmasına sebep olabilir. Bebek isteyen anne ve baba adaylarına umarım bu yazı faydalı olacaktır.

Geri