Hamile Olma ihtimalim Var mi?

Alcnsmt

Yeni Üye
Üye
Hamile Olma ihtimalim Var mi?
Arkadaslar herkese merhaba
Agustos 28 gibi dogum kontrol hapi kullanmaya baslamistim 17-18 eylulde biraktim kanamam hafif baslayinca asagi yukari 5 gun surdu, adet dongum 29-32 gun olarak degisiyor genelde, sevgilimle 28-29 eylul ,1-2 ekim ve 6-8 ekim iliskiye girdik tam birlesme oldu , su anda hamilelikle ilgili belirti yok, dogum kontrol hapindan sonra mumkun mu? sizce ovuslasyon zamaninda denk gelmismidir? Hamile kalabilirmiyim? Cok heyecanliyim

Doğum kontrol hapından sonra demişsiniz de ne kadar sonra ? Bıraktınız mı ? Ne kadar süreyle bıraktınız ? Ne kadar süreden sonra ilişki oldu bunları da belirtir misiniz lütfen ?

Merhaba, korunmasız her ilişki gebe kalma açısından risktir. Doğum kontrol hapı bırakıldıktan sonra gebe kalmak mümkündür. Yumurtlama günü için kesin bilgi vermek zor. Normalde iki adet dönemi ortasında gerçekleşse de farklı zamanlarda yumurtlama gerçekleşebilir. Beklenen adet döneminizde gecikme olursa yada adete 1-2 gün kala gebelik testi yaparak hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz..

Doğum kontrol hapından sonra demişsiniz de ne kadar sonra ? Bıraktınız mı ? Ne kadar süreyle bıraktınız ? Ne kadar süreden sonra ilişki oldu bunları da belirtir misiniz lütfen ?
Dogum kontrol hapinin 18 gun kullandim asagi yukari adet baslayinca ufak leke gorunce biraktim sonra icmedim yani eylul 18-19 u gibi biraktim.23-24 eylul bittigini sayarsak tam tarih hatirlamiyorum fakat 28-29 eylul 1-2 ekim (3 ekimde olabilir) 6-8 ekim ve dun iliskiye girdik

Yukarıda ki bilgilere ilaveten, doğum kontrol hapı gelişi güzel kullanılmaz. Siz tamamiyle ilacı bitirmemişsiniz. Bu durumda düzensiz kanamalarınız olabilir. Ayrıca bilgilerinize göre cevabı yineliyorum gebe kalma ihtimaliniz var..

Anladım. İlacı bıraktıktan sonra düzensizlik (lekelenme, kanama) yaşamamanız büyük şans. Son adet tarihinizde gecikme yaşarsanız test yapın.

Doğum kontrol hapı kullanırsanız bir daha yarıda kesmeyin daha önce belirttiğim gibi düzensizlikler yaşayabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum.

Geri