Hamilelikte grip olanlar neler yaptınız iyleşmek için ?

Sevimli cadı

Daimi Üye
Üye
Hamilelikte grip olanlar neler yaptınız iyleşmek için ?
Kızlar hamileyim ve ben dün geceden beridir griple mücadele ediyorum.Burnum tıkalı bir yandan akıyor,bir yandan öksürük. Ben öksürdükçe bebeğime bir şey olurmu diyede korkuyorum .Birde öksürünce hapşırınca vajinal akıntım geliyor .Sizinde böyle oldumu ?

gebelikte grip.jpg

Biliyorum doktora gitmem lazım ama ilaç kullanmakta istemiyorum. Kızlar siz gebelikte grip olunca ne yaptınız. Ben hemen bir tarhana çorbası yaptım. Nane limon gebeler için pek uygun değil diye biliyorum . Bende kalktım ıhlamur kaynatıp içtim. Sabah kalkıncada sıcak ballı süt içtim.

Gözlerim sulanıyor , nefes alamıyorum öksürükte kuru geliyor. Kızlar hamilelikte hangi bitki çayları zararlı ? Hamilelikte hangi bitki çaylarını içtiniz ? Hamilelikte grip olunca ne gibi önlemler aldınız ?Birde çok hapşurursam bebeğime bir şey olurmu ? Yani düşük falan olmaz dimi ? Bana hamile olan yada daha önce hamileik geçiren anneler cevap verirse sevinirim .

benim hamileliğim kış dönemine denk geldiği için sık sık grip yaşadım bunun için mecburen meyve sebze c vitaminine yüklenmek o biraz direnç sağlıyor yoksa zaten insan bitkin düşüyor. İlaç zaten zararlı alamadığımız için mecburen c vitamini almak iyi gelecektir ayrıca bol ılık su içmek te iyi geliyor ;)

Canım tavsiyelerin için çok teşekkür ederim .Meyve bol bol tüketiyorum.Sebzede keza öyle ama maalesef sanırım kolay kolay bu gribi def edemiycem

Geri