Hamilelikte ilaç kullanımı nasıl olmalı

A

Aydenizzxzx

Forum Okuru
Hamilelikte ilaç kullanımı nasıl olmalı
Hamilelikte ilaç kullanımı nasıl olmalı ne yapılmalı

Merhaba

Hamilelikte ilaç kullanımı nasıl olmalı diye baştan sorayım çünkü benim kullanmam gereken tiroid ilaçları var ve bazen kullandığım tansiyonum çok yükseldiğinde dil altı hapı var bu ilaçları kullanmam bir sakınca yaratır mı diye soracaktım . Hamilelik boyunca başka aşka ilaç kullananlar var mı .Doktorlar bu konuda ne söylüyor bilgisi olan varsa yazar mı.

Merhaba

Hamilelik boyunca ve emzirme dönemi boyunca doktorların tavsiyesi hiçbir şekilde ilaç yönünde ama çok mecbur kalındığında Doktor gözetiminde ve doktorun reçete ettiği ilaçlar kullanılabiliyor fakat mutlaka doktor gözetiminde olması ve takip edilmesi gerekiyor.

Dil altı hapı kullanıyorum demişsin Dil altı hapı sürekli kullanılabilen bir ilaç değil tansiyon çok yükseklere çıktığında tansiyonu düşürmek için kullanılan geçici bir ilaç .Tansiyonun neden yükseldiğini tespit etmek ve tansiyonun kontrol altına almak gerekir. Bu dil altı hapı sürekli kullanılan bir ilaç değildir onu özellikle belirteyim .

Tiroit ilaçları kullanıyorum diyorsun doktorunla konuş eğer çok gerekli değilse tiroid ilaçlarının da hamilelik ve emzirme dönemi boyunca da kullanmanı tavsiye etmem. Bu konuyla ilgili daha önce detaylı bilgiler verdiğiniz bilgiler altta onları da incelersen faydalı olacağını zannediyorum

Geri