Hamilelikte kan pıhtılaşması yaşayanlar hamileliğiniz ne durumda?

C

ciceğimm

Forum Okuru
Hamilelikte kan pıhtılaşması yaşayanlar hamileliğiniz ne durumda?

Hamilelikte kan pıhtılaşması olup doğum yapanlar melek kadınlar kulubü hamilelikte kan pıhtılaşması nasıl anlaşılır forum'da.​

Arkadaşlar 7 yıldan sonra hamile kaldım doktor bana corasprin kullan demişti hiç bilemedim kullanmadım sonuç düşük yaptım çok kötü durumdayım sanırım kan pıhtılaşması olmuş. Hamilelikte kan pıhtılaşması olup normal doğum yapanlar düşük geçirmeyenler var mı? Ben çok kötüyüm yani atlatmaya çalışıyorum kürtajı filan yeniden hamile kalabilir miyim ne dersiniz ya da hamileliğimi sağlıklı yürütebilir miyim?

Merhaba
Hamilelikte kan pıhtılaşması sorunu maalesef tedavi edilmediği zaman bebek ve anne ölümlerine kadar gidebiliyor. Kan pıhtılaşma sorununda düşük olabilir ileride bebek ölümü gerçekleşebilir gebelik zehirlemesi durumu olabilir. Aslında doktorunuzu dinlemeliydiniz ama işte olacağı da varmış demek. Corasprin bazı doktorlar tarafından tedbir amaçlı verilebiliyor kan pıhtılaşmasına bağlı bebek ölümlerinin düşüklerin oluşmaması için. Kullanmamakta hata yapmışsınız maalesef. Üzgünüm sizin adınıza o kadar zaman sonra hamile kalmak ve sonrası düşük. Ama doktorunuzu mutlaka dinleyin bir sonraki hamileliğinizde. Hamilelikte kan pıhtılaşması sorunu olup normal doğum yapanlar elbette var. Kan pıhtılaşma sorununuz yoksa bile bu hamilelikte hormonların artması ile sorun olabilir. Kan pıhtılaşmasının artması bu eğilimde olan adaylar çok aşırı kilolu olanlar, sigara alkol kullananlar, dengesiz sağlıksız beslenenler, hareketsiz sporsuz yaşam tarzı mutlaka hamilelikte doktorunuzun dediklerini uygulamanız gerekir. Bazı anne adayları bu kan sulandırıcıların bebeğe bir zararı olur mu düşüncesi çok olur ama bu kan sulandırıcı iğne ve ilaçlar bebeğe geçmez hiçbir zararı dokunmaz.

Gebelikte kan pıhtılaşması sorunu nedir neden olur? ''Hamilelikte kan pıhtılaşması nedir'' konumuzu linkten inceleyebilirsiniz hemen.

Geri