Hamilelikte maden suyu bebeğime zarar verir mi ?

• Konbuyu başlatan bebegimebisiolmasin
  • Başlangıç tarihi
B

bebegimebisiolmasin

Forum Okuru
Hamilelikte maden suyu bebeğime zarar verir mi ?

Hamilelikte maden suyu melek kadınlar kulübü forum'da Hamilelikte maden suyu kullananlar kullanılır mı bebeğe zararı var mı ?

Kızlar ben hayatımda maden suyu tüketmedim yani tüketmek istiyorum ama özellikle beypazarının içindeki asit beni rahatsız derdi yani kızlığımda da pek sevmezdim genelde meyveli maden suyu olanları belki biraz içebilirdim ama şimdi 6 aylık hamileyim ve öyle canım çekiyor böyle içince boğazlarımın yanması beni inanılmaz rahatlatıyor günde kaç tane içebilirim bebeğe zarar verir mi misal günde 3 tane içebilir miyim çok içmeye başladım kafamda deli sorular var nereden tam bilgi alabilirim bana yardımcı olabilir misiniz ?

Genelde Türk insanı eski kadınlar ve yaşı geçmiş kişilerde böyle bir kanı var hayatım. Hamilelikte aman kullanmayın bu maden suyunu zararı var derler de bu tamamen yanlıştır hayatım.

Şimdi mineraller bakımından çok zengin olan bu suların tüketilmesi için doktorlar özellikle kullanılması durumunda büyük faydalar görüldüğünü görüleceğini söylüyorlar. İyot var selenyum var flor var içlerinde bu maden sularının doğal olanları tercih etmeniz gerekiyor.
Kaynak: livestrong

Hamilelikte Maden Suyu Tüketmenin Yararları Şunlardır:

• Dişlerinizde doğuma bağlı olarak oluşacak çürüklerin önüne geçer.
  • Sindirim sisteminin düzene girmesine son derece yardımcı olur.
  • Kemik gelişimi için son derece önemlidir.
  • Süt ve süt ürünleri tüketemeyen gebeler maden suyu içmelidir.
  • Hamilelikte ortaya çıkan kabızlıklarınızı gidermede son derece önemlidir.
  • Yine hamilelikteki kas krapmlarının önlenmesinde son derece önemlidir.
  • Günde maksimum 2 bardak ya da şişe tüketiniz.
Yani dediğiniz gibi canınız çok çekebelir ama lütfen 2 şişeden daha fazla tüketmeyiniz. Güvenle kullanabilirsiniz ama üçlemeyin iki tane yeterli artar bile :)

Geri