Hamilelikte mide ekşimesi ve yanması nedenleri

H

Hayalllll

Forum Okuru
Hamilelikte mide ekşimesi ve yanması nedenleri
Hamilelikte mide ekşimesi ve yanması

Merhaba anneler ,
4 aylık hamileyim bebeğimin cinsiyetini detaylı ultrasonda dün öğrendik eşim kız istiyordu bense erkek , eşimin istediği değil tabiki benim istediğim oldu yine :) ama eşim sağlıklı olsunda kız erkek fark etmez dedi bir baba edasıyla :) ilk bebeğimiz çok heyecanlıyız bir de aşılamayla olunca çok zahmet çektik ama benim bir sıkıntım var özellikle yemek yedikten sonra daha çok oluyor mide ekşimesi yanması oluyor daha önce olmazdı neden oluyor ve ilaç kullanmadan nasıl geçer teşekkürler

Hayal merhaba canım ,
Hamilelikte mide ekşimesi , yanması çoğu hamile bayanlar da görülür çok endişelenecek bir durum değil ama çözüm yollarını denemek lazım tabi ilaç son çare mümkün olduğu müddetçe hamilelik ve emzirme dönemlerin de mecbur kalmadıkça ilaç kullanmamaya dikkat etmeli ilaç son çare olmalı ve ilacı da uzman kontrolünde almalı ağrı kesici dahi kullanılmamalı. Mide ekşimesi hamilelerde çok sık görülür genel de sebebi artık bebişiniz karnınızda büyümekte ve midenize yukarıya doğru baskı yapmakta bu da si de geçici diyeceğimiz reflü benzeri bir ekşime yanmaya yol açmakta. Bunun için ne yapabilir bebeğinize ve size dokunmayacak sakıncası olmayacak bitkisel çaylar ile mideyi rahatlatabiliriz ; yalnız bu çayları çok fazla tüketmemelisiniz çünkü hamilesiniz :) zencefil çayı öneriyorum , papatya çayıda kullanabilirsin , ağrılıbir durum olursa da nane çayı kullanabilirsin baktın geçmiyor doktoruna mutlaka danış.

Geri