Hamilelikte olusan catlaklar icin ne yapilmali?

iş yerinde bi arkadaşım 8 aylık hamiş ben ise 5 aylık hamişim arkadaşım kakao yağı (fakat katı olucak) yanında susam yağı (bu ise sıvı olucak) ikisinin karışımını kullanıyor ve 8 aylık olmasına rağmen bir tane teninde ve göbeğinde hiç bir çatlağı bulunmamakta. Ben nasıl kullanıldığınıda söylüyeyim çünkü bende kullanmaya başladım. ilk önce cevzede kakao yağını eritiyoruz daha sonra susam yağı ile birlikte karıştırıyoruz ben küçük boş sprey şişesi vardı onun içine doldurdum. sabahları uyanınca ve ben ayrı olarak akşamları vüzut kendini yenilediği için akşam yatmadan öncede sürüyorum.Kısa bir not kakao yağını çok sıcak olarak susam yağı ile karıştırmıyoruz biraz ısısı düşük olucak çok fazlada değil ama. inşallah işinize yarar. ben kendi gözümle gördüğüm için yazdım allah sağsağlim elimize almayı nasip etsin bebişlerimizi, olmayanlarada allahım anne olmayı nasip eylesin...

badem yağı gerçekten çok ii geliyo doğuma 4 gün kala kullanmayı bıraktım ve son 4 gün içinde vücudum çatladı:(badem yağı kıl yapıyo ama kılları dert etmeyin doğumdan sonra hepsi döküldü:)

Hmmm herkes farkli seyler kullaniyor demekki, birazda vucut yapisi ve genlerle alakali demekki yani birine iyi gelen sey digerine iyi gelmiyor, ben yurtdisinda oldugum icin kolay bulamiyorum bunlari ama, marketten hamileler icin ozel krem vardi ondan alip kullanmaya basladim icinde kakao yagi var, bakalim insallah faydasini gorurum ne diyim :)

valla arkadaşlar ne kullanırsanız kullanın, eğer vücut yapınız yapıyorsa çatlak oluşuyor. daha çok kullandığınız şeylerle değil de deri yapınızla ilgili.

benim 8 aya kadar olmamıştı çok sevinmiştim, oh oh ne güzel çatlak olmadı diye :) ama 8,5 aya yaklaşırken çatladı, göbeğimin alt taraflarında çatlaklar oldu. üstelik hergün birkaç kez yağlayıp nemlendirmeme rağmen. kısmettt :)

ayy mrs senin durumda kotuymus yaaa:( gel gel son noktaya kadar sonradan olsun, son dk golu yemisin ne diyim gecmis olsun, banada kacinilmaz gibi geliyor ne kullanirsak kullanalim , yinede onlem alalimda hani en azindan elimizden geleni yaptik deriz ne diyim:)

Teyzem hamileliğinde lierac çatlak kremi kullanmıştı. 4. ayından itibarendi yanlış hatırlamıyorsam. Şu anda da halinden gayet memnun, çatlağı yok hiç:sobe:

Geri