Hamilelikte sıtma ve ateş bebeğime zarar verir mi?

Y

Yarenahlat

Forum Okuru
Hamilelikte sıtma ve ateş bebeğime zarar verir mi?

Hamilelikte sıtma ve ateş melek kadınlar kulübü hamilelikte sıtma tutması forum'da.​

Kızlar iki gündür sıtma ve ateş var bende ve 30 haftalık hamileyim bu bebegime zarar verir mi ilaç da alamıyorum malum neler yapabilirim acaba korona olmaktan korkuyorum gerçi kimse ile munasebetim olmadı ama. Hamilelikte ateş ve sıtma neden olur ve nasıl geçer? Burun akintisi filan da yok yani soğuk algınlığı gibi bir şey değil bu.

Merhabalar
Çok geçmiş olsun diliyorum öncelikle hamilelikte sıtma ve Ateş yükselmesi durumu bazen vücut direncinin düşük olması bazen hormonların etkisi bazen de işte soğuk algınlığı yaygın enfeksiyonlar gribal enfeksiyon idrar yolu enfeksiyonu gibi durumlardan kaynaklanmaktadır eğer soğuk algınlığı olduğunuzu düşünmüyorsanız bu vücut direncinin düşük olmasından ya da idrar yolu enfeksiyonu gibi belki de artan hormonların etkisiyle oluşan bir ateş yükselmesi olabilir ama tabii ki bizim buradaki yaptığımız öngörüler sadece basit öngörülerdir mutlaka doktorunuza görünmeniz de fayda var diye düşünüyorum. İnanç alamayacağınız gibi bol bol meyve ve sebze c vitamini ile beslenmenizi öneriyorum vücut direncini ile alakalı olabileceği için sağlıklı yiyecekler yemeniz faydalı olacaktır. Ateşiniz normal seviyede ise yani 39 40'ın üzerine çıkmadıysa evde düşürmeniz mümkün ama bunun üzeri olan Ateş durumlarında mutlaka doktorunuza danışmanız gerekir. Özellikle gebeliğin ilk 3 ayı önemlidir bu dönemde bebeğin gelişimi çok önemli olduğu için tabii ki yüksek ateş bebeğe zarar verebilir ama siz bu riskli dönemi atmışsınız yine de ateşinizi kontrol altında tutmaya devam etmelisiniz. Gebelikte ilaç kullanımına çoğu doktor karşıdır ama eğer Ateş ve sıtmanın sebebi önemli bir durum ise gebeliğiniz e zarar vermeyecek uygun ilaçlar verecektir doktorunuz. Yine çok sorulan sorulardan bir tanesini sizin için aşağıdaki linke bırakıyorum "hamilelik öncesi grip aşısı hamilelikte bebeğe zarar verir mi?"

Geri