Hamilelikte squat ne zaman yapılır bebeğe zarar verir mi?

• Konbuyu başlatan Ayşinverimlii22
  • Başlangıç tarihi
A

Ayşinverimlii22

Forum Okuru
Hamilelikte squat ne zaman yapılır bebeğe zarar verir mi?

Hamilelikte squat melek kadınlar kulübü hamilelikte squat ne zaman yapılır forum'da.​

Kızlar ben 11 haftalık hamileyim ve kendim de spor genelde yaptığım için bırakmak istemiyorum sizce hamileliğime zarar verir mi? Yoksa bırakmalı miyim şimdi sporu? Hamilelikte squat yapmak bebeğe zarar verir mi? Hamileliğim boyunca hangi sporlar egzersizler uygun acaba? Ya da kafama göre değil bir spor merkezine mi gidip devam etsem? Ya da bu hamilelerin gittiği merkezlere?

Merhabalar
Düzenli olarak egzersiz yapmak çok önemli aslında ama şu an siz gebeliğin en riskli döneminde olduğumuz için yüksek ihtimalle doktorunuza sorsanız zaten ilk 3 ay bu tür hareketlerin riski bulunduğu için doktorunuz da size sporu önermeyecektir hatta bu tür hareketlerin 16 haftadan sonra baştan olmasına onay verilmiştir yine de bunu doktorunuza danışmadan yapmamanızı öneririm. Özellikle riskli bir gebelik dönemi geçiriyorsanız bu konu daha da önemsenmelidir ve sürekli doktorunuzla iletişim halinde olmalısınız. Bana göre günlük kısa mesafeli yürüyüşlerin bir sakıncası olmamalı dahası faydalı olacağını da düşünüyorum ama squat gibi ağır hareketler için mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Squat hareketi hakkında bilmeyenler için bu hareket aslında çökme hareketidir. Harekette eller birbirine bağlanır karşıya bakacak şekilde pozisyon alınır ve dizlerinizi biraz kırarak kalçanızı aşağı yukarı hareket ettirirsiniz bu hareket yapılırken yukarı kalkarken nefes alınır kuvvet uygulandığı zaman ise nefes verilir.

Geri