Hayattan keyif alamama

P

Pelin11999

Forum Okuru
Hayattan keyif alamama
Hayattan keyif alamama sıkıldım bunaldım

Merhaba

18 yıllık evliyim 3 çocuğum var maddi sıkıntımız yok diyebilirim . Eskiden maddi sıkıntılarımız vardı çok sıkıntı çektik şimdi çok şükür maddi sıkıntımız yok . Ama ben hayattan hiç bir keyif alamıyorum sıkıldım bunaldım. Hiç bir şey benim ilgimi çekmiyor , mutsuzum . Düşünüyorum da maddi sıkıntı çektiğimiz yıllar da hayata daha fazla bağlıydım. Şimdi kendimi bomboş hissediyorum. Eşimse kendi alemin de bir zararı yok ama ilgisi alakası da eskisi gibi değil. Hayat beni çok yordu şimdi rahat edip mutlu olmam gerekirken neden mutsuzum neden hiçbirşey ilgimi çekmiyor sıkıldım bunaldım , yaşama hevesim kalmadı. Her gün bir diğer günün aynısı bıktım yaşam bana bomboş geliyor . Neden........

Merhaba tatlım

Anlattığın şeylere bakınca depresyondasın sanırım . Majör depresif bir hali anlatıyorsun sanki. Geçmişte sıkıntılı olduğumuz zamanlar da daha hayata bağlı olman bence çok normal. Çünkü seni hayata bağlayan bir çok sebep vardı mücadele ediyordun. Şimdi maddi sıkıntılarınız yok başka bir sıkıntı da yok ve sen mücadele edecek bir şey bulamıyorsun ve sıkılıyorsun bunalıyorsun. Bu normal bir durum aslında. Hayat böyledir boş kalırsan sıkılır bunalırsın. Hayatta hedeflerin amaçların olmalı kendine her gün yeni bir şeyler katmalı geliştirmelisin. Bir günün diğer gününe denk olmamalı. Şimdi sen bunları okurken diyorsun ki ne yapayım peki neyle uğraşayım.

Cevabı çok basit. Üret evet bir şeyler üret. Üretmekten kastım , bir şeyler yap şiir yaz kitap oku , para kazanmak için bir şeylerle uğraş , imkanlarını zorla ve en önemlisi paylaş... Paylaş ve güzel bir iletişim kur en yakınlarınla arkadaşlarınla dediğim gibi kendine bir şeyler katmaya çalış amacın olsun. Amaçsızca yaşamak insanı bunaltır , yaşama sevincin kalmaz. Ama sen bu yazıları okuyunca sana çok tesir etmeyecektir. Çünkü dediğim gibi majör depresif bir halin var ve bunun için yardım almalısın.

Geri