Herkesin bir derdi var durur içerisinde

Angel_tears

Yeni Üye
Üye
Herkesin bir derdi var durur içerisinde
durur içerisinde herkesin bir derdi var durur içerisinde herkesin bir derdi var hikayesi volkan konak hikayesi türküsünün
Bir dünyam var oradayım, benim yarattığım, içinde ben ve

sevdiklerimin olduğu bana göre çok güzel olan bir dünya. İnsanlar gelir o dünyaya bazan, bir kahve içimi durup giderler, bazıları bir ömür kalmak isterler, bazılarını ben istemem, bazıları dünyamı istemez. Dünyam da önde olan bazı fon müzikleri vardır, üzerlerine bir çok müzik gelir geçer ama onlar hep orada, anılarıyla dururlar... Arada kendilerini bana hatırlatırlar, o günlere, o anılara kısa kısa aralıklarla götürüp getirirler beni..

Volkan Konak vardır ve bir de onun Cerrahpaşa'sı.. Bilenler bilir, hem söyler şarkısını hem ağlar.. İstisnasız her seferinde hem de.. Ve ben de onunla birlikte.. O kimbilir neler düşünür söylerken, ben neler düşünürüm ben bilirim, onu dinlerken.. Bir de arada içinden gele gele aralara serpiştirdiği şiirler var ki, değmeyin gitsin.. Benim bazı dönemlerim vardır, böyle bazı şarkılara takarım.. takar dinlerim, dinler ağlarım... Bazı dönemlerim vardır, başka şeylere takarım.. takar oynarım, oynar gülerim...

Hani olur ya üstünüze üstünüze gelir herşey, neye uğradığınızı şaşırırsınız ve kalkmaya çalıştıkça da daha beteri, daha beteri gelir üstünüze.. Nefes alamazsınız bir dönem, kendinizi unutursunuz... Bu zamanlarda en sevdiğiniz şarkıları takın diskinize, takın kulaklığınızı kulağınıza... Ve dinleyin.. Dinledikçe içinize dönersiniz. Ve belki daha çabuk atlatırsınız o dertli kasvetli günlerinizi..

Sonra kısa bir zaman aralığında, “neler oluyor bana, hayatıma” diye düşünürken bir bakarsınız başkaları da var bu dünyada, hem üstelik onların derdi sizinkinden de büyük.. Ve finale yaklaşıp dersiniz ki en sonunda:

“HERKESİN BİR DERDİ VAR, DURUR İÇERİSİNDE,DURUR İÇERİSİNDE”....

Cevap: Herkesin bir derdi var durur içerisinde

Çok güzel bir yazı ve paylaşım olmuş
teşekkürler canım benimm

Cevap: Herkesin bir derdi var durur içerisinde

Ben teşekkür ederim canım teyzem mucxx

Geri