Hiç arkadaşım Yok, acaba sorunlu olduğum için mi?

Agresif

Yeni Üye
Üye
Hiç arkadaşım Yok, acaba sorunlu olduğum için mi?
Şuan lise mezunuyum 2 yıl oldu lise biteli , bu yaşıma kadar hiç arkadaşım olmadı. Sınıfta da hiç konuşmayan ezigin tekiydim bu durumu bir Türlü değiştiremedim bilmediğim birşey sanki beni engelliyordu. Bende arkadaşım olsun onlarla iyi vakit geçirmeyi öyle çok istiyorum ki , çok arkadaşı olan insanlara öyle özeniyorum ki , hep içimden diyorum bu kadar arkadaşı nasıl ediniyorlar diye. Şunu da söyleyeyim; ilk okulda bayağı akran zorbalığı gördüm ama tabiki bütün suçu buna atmıyorum benimde hatalarım var mükemmel insan değilim kimse Değil ama ne bilim ya, yani it kopuk tarzı insanların bile arkadaşı var benim yok, bu durumu nasıl aşacağım hiç bilmiyorum, sürekli kitap okuyorum kendi imkanlarım ölçüsünde gelişmeye çalışıyorum ama hiç bir zaman diğer insanlar gibi bilgili olamayacagımı düşünüyorum.

Selamlar, aslında hayatı kolaylaştıran ve çekilir kılan yegane şeylerden birisi de şüphesiz kurulan arkadaşlıklardır. İlla dost olunması da gerekmiyor. Kendini ifade edebileceğin her türlü şeyi konuşacağın, tartışacağın arkadaşlıklar biz insanlar için son derece önemli. Ama görüyorum sen kendine kitapları dost edinmişsin. Çok ta iyi yapmışsın. Çok az insan çok huzur hayatım. Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ama 50 yaşındayım ve dostum dediğim sürekli görüştüğüm kişi sayısı emin ol 1 başka da yok. Zira tamamından zarar geldi. Psikolojik zararlar maddi zararlar vs vs. Bence sen güzel bir yoldasın. Varsın böyle olsun. Boşuna öyle arkadaş arayacağım diye saçma sapan kişiler ile görüşme. Yolun doğru hayatım :)

Sevgiler.

Geri