Hiç yemek yememek kilo verdirirmi

C

Cavidancxx

Forum Okuru
Hiç yemek yememek kilo verdirirmi
Hiç yemek yememek kilo verdirir mi zayıflamak için doğru mu

Merhaba arkadaşlar

Benim tombiş bir arkadaşım var kendisini çok seviyorum , biraz kiloları var ama bu aralar o kilolarına fena taktı ve hiç birşey yemeyeceğim ve bak nasıl kilo vereceğim deyip duruyor bana bu pek de normal gelmiyor ama onu ikna edemiyorum. Düzgün bir diyet uygulasan diyorum bana hepsi faso fiso diyor yemeyeceksin bunun başka yolu yok diyor ve dünden beri hiçbir şey yemiyor böyle kilo verilir mi bu sağlıklı ve doğru bir şey mi

Cavidan merhaba

Belli ki arkadaşın fazla kilolarına fena takmış ya da birileri fena kırmış sanırım o da böyle bir yolun kısa ve net olacağını düşünerek böyle bir şey yapıyor. Ama gerçekte aç kalınarak zayıflanmaz hatta vücudumuzun bütün ritmini bozmuş oluruz hatta organizmayı yavaşlatarak daha uzun süre de kilo vermememize sebep oluruz bunun doğru bir yol olduğunu düşünmüyorum.Bir defa kilo vermenin temel kuralı aldığından çok sarfetmelisin yani bir günde kaç kalori alıyorsan ondan daha fazlasını sarfetmelisin ki vücudumuzdaki yağ depoları eksilmeye başlasın.Bunun için düzenli ve kaliteli beslenmeli aynı zamanda da kalori yakmalıyız yani hareket spor. Spor da , diyet de tek başına çözüm değildir ikisi bir arada uygulanırsa anlamlıdır . Yani hem beslenmeli öğün atlamadan hem de spor yapılmalıdır.

Hiç yemek yememek kilo verdirir mi zayıflamak için doğru mu

Merhaba arkadaşlar

Benim tombiş bir arkadaşım var kendisini çok seviyorum , biraz kiloları var ama bu aralar o kilolarına fena taktı ve hiç birşey yemeyeceğim ve bak nasıl kilo vereceğim deyip duruyor bana bu pek de normal gelmiyor ama onu ikna edemiyorum. Düzgün bir diyet uygulasan diyorum bana hepsi faso fiso diyor yemeyeceksin bunun başka yolu yok diyor ve dünden beri hiçbir şey yemiyor böyle kilo verilir mi bu sağlıklı ve doğru bir şey mi
Hiç yememek vücudu küstürür kilo veremez bol yeşillik yesin bide kahve var tarçınlı nette tarifi var onu içsin abim 10 kg verdi o kahveyle

Geri