Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Hicri Yılbaşında Nasıl Dua Edilir?
hicri yılbaşı, hicri yılbaşı duası, hicri yılbaşı için dua

Sevgili melekler, bugün Hicri Yılbaşı ve muharrem ayının birinci günü. Bu mübarek günde edebileceğiniz bir dua paylaşmak istiyoruz sizlerle. "Kimki bu duayı Muharrem ayının ilk günü olan hicri yılbaşı günü okursa Allahın izniyle o kişiye büyük mükafatlar verilecektir." denilen bu duayı sizlerle paylaşıyoruz...

hicri-yılbaşı-duası.jpg

Ey Allah! Senin razı olmayıp beni nehyettiğin şeylerden bu sene her ne yaptıysam, ben onları unuttum. Sen ise unuimadtm. Bana ceza vermeye kadirken mühlet verdin ve ben Sana karşı gelme cüreti göstermişken beni tevbeye davet ettin.

Hicri Yılbaşında Okunacak Duanın Anlamı

Ey Allah! Ben bütün bunlardan dolayı Senden mağfiret diliyorum. Beni bağışla!

Ey kerem sahibi! Ey celâl ve ikram sahibi! Senin razı olup bana sevap vaadettigin hangi amelleri bu sene işlediysem. Senden dilerim ki. onları kabul edesin ve Senden ümidimi kesmeyesin!

Ey kerem sahibi, kabul eyle! Efendimiz Muhammed’e ve âl-İ ashabına salât-ü selâm eyle! derse, şeytan:

Biz, bir sene yorulup bu günâhları İşletmek için zahmet çektik, o bir anda hepsini sildirdi!” deyip yüzüne toprak saçarak kaçar.

(AllâmeSafiri. NOzkefû i~mecâlis: 1/156. MâB’l-ayneyn, S’a'ıa’l-bidâyai. sh:!65>

Geri