Hifa isminin kurandaki anlamı

N

Nisanur12345

Forum Okuru
Hifa isminin kurandaki anlamı
Hifa isminin kurandaki anlamı nedir

Merhaba

Bebeğimiz olacak inşaallah kız olacak ve bebeğimize güzel bir isim verelim istedik tabiki eşim Hifa koyalım dedi ben de itiraz etmedim . Ama Hia isminin tam olaak anlamını bilmiyorum bazı kaynaklarda buldum ama Hifa ismi kuran da geçiyor mu , Hifa isminin anlamı nedir. Hifa kız çocuğuna isim olarak verebilir miyiz bilgisi olan yazarsa memnun kalırım.

Merhaba Nisanur

Çocuklarımıza aslında güzel bir isimden başka bir şey bırakmıyoruz. Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel şey güzel ve anlamlı bir isim. Günümüzde bakıyorum saçma sapan isimler veriyorlar Hatta bir çoğunun anlamı bile çok kötü hatta bazılarının bir anlamı bile yok. Hifa ismi çok güzel bir isim. Kızınıza vereceğiniz Hifa ismi kendisi de ismi ile müsemma olur inşallah. Hifa ismi Türk Dil Kurumu sözlüğünde Türkçe isimler içerisinde yer almıyor ancak Arapça sözlükte Hifa ismi geçiyor. Hifa isminin Arapça anlamı özgür ve bağımsız demek. kKur'an-ı Kerim'de de Hifa ismi geçmiyor ancak Peygamber Efendimiz zamanında sahabe kadınlara Hifa denilirdi. Hatta Hifa isminde bir sahabe hanım ile Suheyp isminde bir sahabenin evliliğinin hikayesini aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. çok etkileyici bir hikayesi var okumanı tavsiye ederim.

Geri