Hürriyet aile içi şiddete son! Acil yardım hattı

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Hürriyet aile içi şiddete son! Acil yardım hattı
Aile içinde kötü muamele ve ?iddete maruz kalan kad?nlara hukuki, psikolojik ve güvenlikle ilgili destek sa?lamak amac?yla Kampanya kapsam?nda 2007’den bu yana 7 gün 24 saat faaliyet gösteren Acil Yard?m Hatt?’n? 15 Ekim 2007 – 31 Aral?k 2012 tarihleri aras?nda toplam 33 bin 669 ki?i arad?, 15.824 ki?iye aile içi ?iddetle ilgili hukuki, kurumsal ya da psikolojik destek verildi. Hatt? arayan ma?dur, ma?dur yak?n? ve ma?dur tan?d??? say?s?, 11.420. Her iki ma?durdan biri fiziksel ?iddetten ?ikâyet ederek arad?, bunlar?n yar?s?na yak?n? ise fiziksel ?iddetin yan? s?ra di?er ?iddet türlerinin bir ya da bir kaç?na maruz kald???n? belirtti. Ma?durlar?n 1/3’ü sözel, duygusal ?iddete maruz kald???n?, bu grubun da bir k?sm? duygusal ?iddetin yan? s?ra sosyal, ekonomik ya da cinsel ?iddet gördü?ünü dile getirdi.

kadina%20siddet-58.jpg

Sadece cinsel, ekonomik ya da sosyal ?iddet ?ikâyetiyle arayan ma?durlar?n oran? yüzde 26. Arayan ma?durlar?n yüzde 3,31’i erkek. Toplam ma?durlar?n ya? dilimi 2-90. Ma?durlar?n yüzde 80’i e?lerinden ?iddet görmekte. Acil Yard?m Hatt?, bugüne kadar 1.468 acil vakayla ilgilendi, ço?unlu?una polis ekibin gitmesi sa?land?, önemli bir k?sm? s???nma evine yönlendirildi.

[video=youtube;PTyAJVEe8Lo]

Telefonlar?na sadece deneyimli psikologlar?n bakt??? Acil Yard?m Hatt?’na tüm illerden ve 14 farkl? ülkeden (Almanya, Fransa, Avusturya, Azerbaycan, Belçika, Hollanda, Avustralya, Amerika, Suriye, ?sviçre, ?ran, Tunus, ?ngiltere, ?sveç) ve K?br?s’tan arama geldi.

HÜRR?YET A?LE ?Ç? ??DDETE SON! AC?L YARDIM HATTI

Dünyada ki tüm kadınların hak ettikleri değeri görmelerini ve kadına uygulanan her türlü şiddetin bir önce bitmesi dileklerimle Dünya emekçi kadınlar gününüzü şahsım ve yönetim adına kutlarım.

Geri