Hz.İsa'nın Mucizeleri İle İlgili Neler Biliyorsunuz?

T

TİTAN

Forum Okuru
Hz.İsa'nın Mucizeleri İle İlgili Neler Biliyorsunuz?
Hz.İsa mucizeleri olağanüstü olaylar nelerdir Kuran-ı Kerim'den ayetler ile ilgili bilgiler burada melekler
Hz.İsa biz müslümanların inancına göre peygamberimiz -son peygamber - Hz.Muhammed'den önce gelen peygamberdir melekler.Her peygambere verildiği gibi ona da bazı mucizeler Allah tarafından verilmiştir.Hz.İsa'nın ilk mucizesi doğduğunda annesinin kucağındayken konuşması olmuştur.

kuran-25a.jpg

Hz.İsa'nın mucizeleri bakın Kur'an-ı Kerim'de nasıl anlatılıyor;

''Onu İsrailoğullarına elçi kılacak. (O, israiloğullarına şöyle diyecek) :"Gerçek şu, ben size Rabbinizden bir ayetle geldim. Ben size çamurdan kuş biçiminde bir şey oluşturur, içine üfürürüm, o da hemencecik Allah'ın izniyle kuş oluverir. Ve Allah'ın izniyle doğuştan kör olanı, alaca hastalığına tutulanı iyileştirir ve ölüyü diriltirim. Yediklerinizi ve biriktirdiklerinizi size haber veririm. şüphesiz, eğer inanmışsanız bunda sizin için kesin bir ayet vardır. Benden önceki Tevrat'ı doğrulamak ve size haram kılınan bazı şeyleri helal kılmak üzere size Rabbinizden bir ayetle geldim. Artık Allah'tan korkup bana itaat edin. Gerçekten Allah, benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir. Öyleyse O'na ibadet edin. Dosdoğru olan yol işte budur." (Al-i imran Suresi, 49-51)

Geri