İdrarımda yanma var Enfeksiyon hamile kalmamı zorlaştırır mı

• Konbuyu başlatan Ayten 42 aksehir
  • Başlangıç tarihi
A

Ayten 42 aksehir

Forum Okuru
İdrarımda yanma var Enfeksiyon hamile kalmamı zorlaştırır mı
Arkadaşlar idrarımi yaparken yanma oluyor kaç gündür bel ağrısı çekiyorum bugünde bu oldu enfeksiyon var galiba yumurtlama gunumede 5 gün var bu sekilde hamile kalamam dimi kadın dogumcuya gitmelimiyim

Arkadaşlar idrarımi yaparken yanma oluyor kaç gündür bel ağrısı çekiyorum bugünde bu oldu enfeksiyon var galiba yumurtlama gunumede 5 gün var bu sekilde hamile kalamam dimi kadın dogumcuya gitmelimiyim

Selamlar. Hamile kalmanızı biraz zorlaştırsa da enfeksiyonun olması yüzde yüz sizi hamilelikten korumaz ve hamile kalmanıza engel değildir. Eğer idrarda yanma durumu yaşıyor iseniz ve bu süreklilik arzediyor ise mutluka bir kadın doğumcuya gidin. Hamile kalmak ta istiyorsanız bu sıkıntılarınızı gidermeniz akıllıca olacaktır. Yani sizin bebeğinize kavuşma sürecinizi kısaltacaktır diyebilirim. Saygılar.

İdrar yolu enfeksiyonu gebeliğe engel bir durum değildir ama bu durum gebe kalsanız da gebeliğiniz boyunçca sağlık sorunuzdan dolayı sorunlu bir gebelik yaşamanıza neden olacaktır. En kısa zaman da bir üroloji uzmanına görünerek gereken tetkikleri yaptırıp tedavi olmanız gerekiyor. İdrar yolu enfeksiyonları gebeliğe engel olmadığı gibi düşük nedeni de olamaz gebelikte yaşanan idrar yolu enfeksiyonu için de uzman doktorun vereceği ilaçları kullanabilirsiniz ama mutlaka dediğim gibi bu ilaçlar kesinlikle rastgele değil bir uzman gözetiminde alınıp kullanılmalıdır.

Merhaba enfeksiyonlar türüne göre gebe kalmada sıkıntı yaratabilir. Fakat normal bir İdrar yolu enfeksiyonu gebeliğe engel olmaz düşüğe sebep olabilir. Yani gebelikte bur sorunla karşılaşanlar mutlaka doktora görünmelidir. Bir kadın doğumcuya elbetteki görünün idrar yolu enfeksiyonu tedavi edilmezse böbreklere zarar verebilir, durumunuz kronikleşebilir.

Geri