İkinci sezeryan korkusunu nasıl yenebilirim?

A

Alarabilgee

Forum Okuru
İkinci sezeryan korkusunu nasıl yenebilirim?

İkinci sezeryan korkusu melek kadınlar kulübü ikinci sezeryan doğum forumda.​

Bir tane 6 yaşında bir kızım var ona kardeş istiyoruz ama o sezeryanla doğduğu için çok zorluk çektim açıkçası korkuyorum. Yüksek ihtimalle iki hamileliğimde de sezeryan doğum olabileceği için bu korkumu nasıl yenebilirim kızıma bir kardeş olsun istiyorum. İkinci sezeryan korkusunu nasıl yenebilirim daha önce ikinci kez sezeryan olan arkadaşlar bu konuda bilgi verirlerse sevinirim.

images (11).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Bir bebeği dünyaya getirmek o kadar kutsal ve heyecan verici bir şey ki anlatamam. Sezeryan evet zor geçiyor biraz ağrılı da geçiyor ama bebeğinizi kucağınıza aldığınız zaman emin olun o acılar unutuluyor. İkinci sezeryan korkusu da aslında belki anestezi ve ayağa hemen kalkamamaktan oluşabilir. Aslında bebeğiniz sağlıklı olduktan sonra annenin ağrılarının bir önemi kalmıyor yanında. Bu korkular oluşması normaldir ama hatta ben size ilk sezeryaniniz genel anestezi ile doğum yaptınız ise bu seferkini belden uyuşturmalı denemenizi tavsiye ederim doğumu görmeniz o doğumun anına şahit olmanız harika bir şey. Bunlar insanda korku filan bırakmıyor inanın. Sonrasında ise doktorunuzun yonergelerini dinlerseniz sorun olacağını düşünmüyorum.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "sezeryan ve normal doğum arasındaki avantaj ve dezavantajları" konulu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri