İkiz Bebek Odası Nasıl Olmalı Nasıl Dizayn Edilmeli

LaViNYaM

>>>ιкιz αηηєѕι<<<
İkiz Bebek Odası Nasıl Olmalı Nasıl Dizayn Edilmeli
İkiz Bebek Odası Nasıl Olmalı- İkiz bebek sahibi olacaklar çifte sevinç yaşadıkları doğrudur. Tabii büyütmenin bakmanın zorluğu kadar maddi olarak da zorluk çekilebilir ama dünyanın en güzel şeyi iki bebeği birden büyütmek. Ben özellikle beta hcg değerimin çok yüksek çıktığında doktorumun da ikiz olabilir demesi daha da mutlu etmişti beni. O an zaten hiç olumsuz şeyleri düşünmüyorsunuz işte odası nasıl olacak nasıl büyüyecek nasıl bakacağım sadece sağlıklı olsunlar yeter diyorsunuz. Hele ki doğduklarında nasıl bir şey olacaklar kime benzeyecekler doğuma kadar neler neler düşüneceksiniz. Biz şuan ki yazımızda sizlere ikiz bebeklere oda nasıl hazırlanmalı daha ekonomik ikiz bebek odası nasıl hazırlanır bizzat yaşayan gören biri olarak sizlere tecrübelerimden bahsedeceğim.

ikiz bebek odasi nasil hazirlanir.jpg

İkiz bebek odası hazırlamak belki biraz maliyetli olabilir ama ben size asgari düzeyde maliyet harcayacağınız bir ikiz odası nasıl hazırlanır onu sunacağım. İkiz bebeğe gebeliklerde erken doğum riskini her zaman göz önünde bulundurarak eşyalarını hastane çantanızı daha önceden hazırlamış olmalısınız. Ben 30 haftadan önce hazırlamıştım eksik olursa sonradan tamamlarım diye düşünmüştüm. Odası için de aynı şekilde düşündük. Doğum olduğunda her şey hazır olmalıydı. Bebeklerinizin odasında ilk etapta daha ekonomik düşünenler için ilk etapta tek beşik alınması yeterli olabilir. Benim ikizlerim bir beşikte epey yatmıştı. İlk zamanlar hani birbirlerini uyandırma gibi sorunda çok olmadı bizde. Bebek odasında beşik iki tane de olsa dolap çekmeceli şifonyer gibi mobilyaları tek olarak alabilirsiniz. İki bebeğin eşyasını ilk etapta epey zaman işinizi görecektir. Oda iki bebeğin kullanımına ait olduğu için oldukça açık renkleri tercih edebilirsiniz. Mobilyalar özellikle beyaz olanlar daha odayı ferah gösterecektir.

ikiz bebek odasi.jpg

Özellikle daha hesaplı bir ikiz bebek odası dizayn etmek için beşik olarak en uygun park beşikleri düşünebilirsiniz. Karyola tipi ahşap modeller biraz daha pahalı olabilir. Özellikle ahşap karyolaların da oldukça fonksiyonel olanları var tabi. Özellikle iki kardeşler için gizli yatağı olan mobilyalar mevcut ama yine de park beşikleri daha uygun fiyata alabiliyorsunuz. Ben ikizlerime en geniş en lüks park beşiği almıştım o bile 250 TL idi. O da 2 yıl önce yani. Park beşiklerde çok fazla fiyat değişikliği olacağını düşünmüyorum. Üstelik park beşiğin bir iyi tarafı da katlanıp poşetine konup seyahat ettiğiniz yere götürebilmeniz. İşiniz bittiğinde artık bebekler yatmak istemediği zaman ise kolayca kaldırabiliyorsunuz.

ikiz bebek odasi hazirlama.jpg

Beşik ne alırsanız alın ama yatağının sert olmasına özen gösterin. Yumuşak yataklar bebeğinizin gelişimi için uygun olmayabilir. Lateks yatakların biraz pahalı ama çok kaliteli olduğunu duydum. İlk etapta sünger bir yatakta kullanılabilir. Aslında ikiz bebek odası da tek bebek odası gibi hazırlanacağını unutmayın. Bebek odası nasıl hazırlanır nasıl olmalı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Geri