İkiz gebelikte karın ne zaman büyümeye başlar?

• Konbuyu başlatan ikizlerimibekliyorum
  • Başlangıç tarihi
I

ikizlerimibekliyorum

Forum Okuru
İkiz gebelikte karın ne zaman büyümeye başlar?

İkiz gebelikte karın ne zaman çıkar melek kadınlar kulübü ikiz gebelikte karın ne zaman büyür forumda.​

Kızlar ben ikiz bebeklerimi bekliyorum 15 haftalık hamileyim gerçekten mucize gibi Allah isteyen herkese nasip etsin acaba ben çok evham yapıyor olabilir miyim bilmiyorum ama karnım henüz belirmedi benim 15 haftalik oldum. İkiz gebelikte karın ne zaman çıkar tam olarak?

Merhabalar
Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin. Ben de bir ikiz annesi olarak gerek hamilelik gerekse hamilelikten sonraki süreç oldukça Zorlu ama onları gördükten sonra bu zorlukları kolay bir şekilde yeniyor insan. İkiz gebelikte biliyorsunuz bazı riskler söz konusu normal gebeliklere göre erken doğum riski bunlardan biri ya da bazı belirtiler özellikle karnın büyümesi normal gebeliğe göre farklı olabilmekte. Bence bunu fazla kafanıza takmayın sağlıklı olduğu sürece bebekleriniz karnınızın büyüklüğü ya da küçüklüğü pek bir önemi yok açıkçası. Üstelik siz daha 15 haftada sınız bu haftalarda karın biraz büyür ama çok değil normalde 14 ve 24 haftalar arası karında büyüme görülür. 10 haftalık bir hamilelikte göbeğin çıkması söz konusu olmamaktadır bunun en az 14-15-16 haftalarda görülmesi muhtemeldir. Kilonuz nasıl bilmiyorum ama kilonuz varsa eğer göbeğin izin büyüdüğünü fark etmemiş olabilirsiniz ama emin olun ki minik mercimekleriniz büyümeye devam edecekler. Aşağıdaki linkte "hamilelikte aylara göre karın büyümesi nasıl olur" konumuzu bırakıyorum dilerseniz inceleyebilirsiniz görsellerde mevcuttur.

Geri