gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  14.280
  Beğenilen Mesajlar:
  2.186
  Ödül Puanları:
  113

  İlişkide geri çekme yöntemi

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  ilişkide geri çekme yöntemi nedir,ilişkide geri çekme yöntemiyle hamile kalınırmı,ilişkide geri çekme yöntemiyle hamile kalanlar,geri çekme yöntemiyle kazayla hamile kalanlar,geri çekme yöntemi ve gebelik hakkında bilgiler

  < Konu Resmi..>


  En eski aile planlaması yöntemidir. İlişki sırasında erkek boşalmadan önce penisi vajinadan çıkarıp dışarıya boşalmaktadır.

  İstenmeyen gebeliklerin büyük kısmı bu yöntem uygulanırken oluşmaktadır.

  Yöntem erkeğin kontrolüne bağlıdır. Ama başarısızlığın temel sebebi bu değildir. Yöntemin etkisiz olmasının asıl nedeni, ilişkide, erkeğin penisinde, boşalmadan önce de sperm bulunmasıdır. Daha erkek boşalmadan bile belli oranda sperm vajinaya geçmektedir.


  Modern tıpta doğum kontrol yöntemi olarak önerilmemektedir.Geri Çekme (Coitus İnterruptus) yöntemi cinsel ilişki sırasında tam ejekulasyon (boşalma) anı geldiğinde erkeğin penisini geri çekerek "dışarıya boşalmasına" verilen isim ve gebelikten korunma yöntemidir.
  Geri Çekme (Coitus İnterruptus) yönteminin halk arasındaki diğer isimleri nelerdir?
  Geri Çekme (Coitus İnterruptus), halk arasında "dışarıya boşalma" olarak tarif edilmektedir. Pek çok kadın başvurdkları jinekoloğuna "eşim doğal yöntemlerle korunuyor" dediğinde aslında anlatılmak istenen korunma methodu geri çekme yöntemidir.

  Geri Çekme (dışarıya boşalma) yöntemi ülkemizde en sık kullanılan aile planlaması methodudur. Doğru mu?
  Evet. Geri Çekme (Coitus İnterruptus) yöntemi en eski ve günümüzde bile ülkemizde en sıklıkla uygulanan bir aile planlaması yöntemidir.

  Geri Çekme (Coitus İnterruptus) yöntemi başarılı bir aile planlaması yöntemi midir?
  Hayır. Geri Çekme (Coitus İnterruptus) yönteminin güvenirliliği düşük olduğundan istenmeyen gebeliklerin büyük kısmı bu yöntem sonucunda oluşmaktadır.
  Yöntem tamami ile erkeğin kontrolüne, ilişkideki tecrübesine; yani penis vajina içinde erken boşalmamasına bağlıdır.

  Geri Çekme (doğal yöntemlerle korunma) yönteminin diğer başarısızlık nedeni ise ilişki sırasında, erkeğin penisinde boşalmadan önce gelen ilk meni içerisinde sperm hücrelerinin bulunmasıdır. Böylelikle daha erkek boşalmadan bile belli oranda sperm vajinaya geçmektedir.

  Geri Çekme (dışarıya boşalma) yöntemi kimler için uygundur?
  Bu yöntem modern tıpta bir doğum kontrol yöntemi olarak önerilmez. "Gebelik olsa da olur" diyenler için belki bu yöntem düşünülebilir.

  Etkin korunma için çifte uygun şekilde prezervatif, ria (spiral), doğum kontrol hapları gibi modern aile planlaması yöntemleri ön planda düşünülmelidir.

   
İlişkide geri çekme yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. doğum kontrolü yöntemleri arasında geri çekme yöntemi ne kadar güvenlidir

  doğum kontrolü yöntemleri arasında geri çekme yöntemi ne kadar güvenlidir

  meniden hamile kalınır mı geri çekme yöntemi ile hamile kalınırmı meniyle kalınırmı geri çekilme yöntemiyle erkek menisinden GERİ ÇEKME YÖNTEMİ Halk arasında bu yöntem “çekilme, “dikkatli olma”, dışarı boşama” gibi pek çok isim verilmiştir. Cinsel ilişki sırasında, erkeğin cinsel organının...
 2. Japonların Kopya Çekme Yöntemi Ve Yaplışı : )

  Japonların Kopya Çekme Yöntemi Ve Yaplışı : )

  kopya çekme yöntemleri kopya hazırlama yöntemleri Japonların tüm dünyayı yaptıkları icatlarla ele geçirmesi herkezin yakındığı bir konu şimdi de oturup kopya çekme yöntemleri icat ediyorlarmış nedir bunlardan çektiğimiz yaww:laugh::laugh: Yazıcımızdan Kopyaları Çıkarıyoruz Şeffaf Bir Bantla Yazıların Üzerine Bantlıyoruz Kopyaları Kesiyoruz Bandı Islatıp...
 3. Geri Çekme Yöntemi Hamilelikten Korurmu?

  Geri Çekme Yöntemi Hamilelikten Korurmu?

  geri çekilme yöntemi nedir,geri çekilme yöntemi gebelikten korurmu,geri çekilme yöntemi hamilelikten korurmu,geri çekilme yöntemi hakkında bilgiler Dışarı boşalma nedir? Dışarı boşalma veya tıp dilinde “coitus interruptus” denilen yöntem özellikle genç çiftler arasında çok emniyetli bir yöntem olmamasına rağmen hala sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Geri çekme yöntemi olarak da bilinir....
 4. İlişkiden sonra spermin geri akması

  İlişkiden sonra spermin geri akması

  spermin dışarı akması kısırlık nedenimi,sperm dışarı akarsa gebelik oluşmazmı,spermin dışarı akması hamileliği engellermi,birliktelik sonrası spermin dışarı akması hakkında bilgiler Hamile kalma problemi yaşayan veya kısırlık (infertilite) tedavisi gören hastaların bir kısmı cinsel ilişkide erkeğin boşalması ile vajina içerisine bırakılan spermlerin tekrar dışarı kaçması (atılması, akması)...
 5. Gebe Kalmakta Güçlük Çekme ve Aşılama Yöntemi

  Gebe Kalmakta Güçlük Çekme ve Aşılama Yöntemi

  aşılama nedir,aşılama hangi durumlarda yapılır,aşılama kimlere yapılır,aşılamayla hamile kalanlar,aşılama yöntemi hakkında bilgiler Günümüzde ailelerin bebek sahibi olmasını zorlaştıran faktörler giderek artmaktadır. Stresli yaşam koşulları, dengesiz beslenme ve cinsel yaşam, kadın ve erkek kısırlığının oransal olarak giderek artmasına neden olmaktadır. Korunmasız bir yıl ilişki sonunda gebe...

Sayfayı Paylaş