İlişkiden sonra vajina temizliği yapıyor musunuz kızlar?

• Konbuyu başlatan Sevoninn
  • Başlangıç tarihi
S

Sevoninn

Forum Okuru
İlişkiden sonra vajina temizliği yapıyor musunuz kızlar?

İlişkiden sonra vajina temizliği melek kadınlar kulübü ilişkiden sonra vajinayı yıkamak forum'da.​

Kızlar ben Mayıs'ta evlenicem ama çok endişeliyim açıkçası nasıl olacak ne olacak filan kafamda deli sorular o kadar araştırdım bileyim bilerek gireyim diye ama yine de korkularım geçmedi saniyorum korkularım ile yüzleşmem gerekiyor. Bir de şunu merak ettim en uygun yer burası diye düşündüm soru soracağım yer olarak. Acaba ilişkiden sonra vajina temizliği yapan var mı? İç kısmı temizleniyor mu acaba abdest alırken? Vajina temizliği nasıl yapılır şuan çok dokunmak istemiyorum ama evlenince temizleme ihtiyacı oluyor mu nasıl oluyor merak ediyorum?

images (6).jpeg

Merhabalar
Evlenmeden önce böyle sorular kafa kurcalayici olabilir daha fazla bilgi edinebilirsin bu konu üzerine. Korkmana gerek yok korkulacak bir şey olsa kimse evlenmezdi herhalde diye seni rahatlatabilirim sanırım. Evlenmek güzel şey sevdiğiniz ile de evleniyorsaniz daha bir güzel diyebilirim. Şimdi şöyle ki doğru yere geldiniz elbette şimdi size ilişkiden sonra vajina temizliği konusunda sizi aydınlatmak istiyorum.

"İlişkiden sonra vajina temizliği"​

Gerek ilişki sonrası gerek herhangi bir zamanda vajinal temizlik yapmanızı önermiyorum. Çünkü vajina kendi salgısı sayesinde doğal olarak kendi kendini temizleyebilen bir sistem diyebiliriz. Bu nedenle ne ilişki sonrası ne herhangi bir zamanda vajina içini temizlememeye özen gösterin. Dış genital bölge temizliği için ise sadece ılık su kullanmanız yeterli olacaktır. Herhangi bir sabun duş jeli filan kullanmayın.

Peki ilişki sonrası vajinanın temizlenmesi durumunda ne olur hamileliği engeller mi? Bu önemli soruya ait aşağıdaki linki "ilişkiden sonra vajinanın temizlenmesi hamileliği önler mi" konumuzu inceleyebilirsiniz.

Geri