İlişkilerde en iyi olmak

• Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
İlişkilerde en iyi olmak
esnaf nasıl olunur iyi esnaf nasıl olunur iyi bir
İlişki çeşitleri? İlişkilerde en iyi olmaya gayret etmek.

Selam arkadaşlar.Bugünkü konumuz ilişkiler.Yani aile ilişkileri,ticari ilişkiler,dostluk ilişkileri ve tabiki en çok üzerinde düşünülen konu.Aşk ilişkisi.Bu yazımı okuduğunuzda gerçektende aşk ilişkisinin neden bizleri bu kadar düşündürdüğünü ve neden bu kadar önemli olduğunu vede tabiki nasıl olması gerektiği konusunda fikir sahibi olabiliriz.Belkide en iyi aşık biz oluruz bu yazıyı okumakla.Ben çok iyi bir aşığım demiyorum.Ama sadece iyi bir gözlemci olduğumu düşünüyorum.Tabiki birde prensiplerimden kaynaklanan bi durum.Neymiş bu prensibim durun size de söyleyeyim.Ne olacaksan en iyi olmalıyım.Ama hırs yaparak değil,sahte de değil.Elimden geleni yapmalıyım en iyi olmak için.Eminimki karşımdaki insanlarda “eh yazık elinden bu kadarı geliyor” deyip hakkımı bana teslim edebilirler. J Ama öncelikle ilişki çeşitlerini ve en iyi olma yollarına bir bakalım.Aslında en iyi olmak beklentilere ne kadar cevap verebildiğimizle alakalıdır.Her ilişkide istekler bellidir.Ne kadarına en azından cevap verebilirsek en iyi anne,en iyi baba,en iyi dost,en iyi esnaf-patron,en iyi eş olabiliriz.Okuyun,eklemek istediğiniz şeyler varsada konuma yorum yapın.En iyi yorumcu siz olun J

Benim bir ailem var.Annem,babam,kardeşlerim,çok sevdiğim büyüklerim.Annem babam ve büyüklerim için eğer ben bir evlatsam en iyi evlat ben olmalıyım.Bunun için yapılması gerekenler bellidir.Sevgi,saygı,düşünceli hareket,değer bilmek vs.En iyi evlat nasıl olunur acaba?Onların aslında bizlerden istedikleri çok şey değil.Onlara değer vermek,onları hatırlamak,saymak,sevmek,onları zor durumda bırakmayacak hareketlerde bulunmak.Bunları yapabiliyormusunuz?En iyi evlat sizsiniz.En iyi kardeş ben olmalıyım.En iyi kardeş nasıl olunur acaba?Onlara kol kanat olmalıyım,onları sevmeliyim.Büyüksem onlara sevecen,küçüksem saygılı davranmalıyım.Hatalarını gördüğümde onları uyarmalıyım.Kol kanat olmalıyım,her zaman en büyük destekçileri ben olmalıyım.Eğer bunları yerine getirebiliyorsan en iyi kardeş sensin.Büyüdük yaşımız geldi.Evlendik ve bebelerimiz oldu.Eğer bir bayansanız en iyi anne siz olmalısınız.Bir erkekseniz en iyi baba olmak durumundasınız.Birde tabiki en iyi eş J Babalık ve anneliği değil ama en iyi EŞ OLMA DURUMUNU GENİŞÇE ANLATACAĞIM.İnşallah forumdaki büyüklerimiz kızmazlar.Bu konu baya bi geniş olduğu için onu bu yazımın altına ayrıca ilave edeceğim.Çünkü bazı arkadaşlarım sadece bu mevzu hakkındaki düşüncelerimi merak ediyorlarsa direk o konuyu okuyabilsinler diye. J

Benim bir iş yerim var.Zamanında eleman olarakta çalıştım elbette.Ticari ilişkiler ikiye ayrılıyor.İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve cari hesap çalıştığınız diğer ticarethaneler.Eğer bir patronsanız her şey size kolay gelecektir.Patron sizsinizdir ve elemanlarınızdan ne isterseniz yapmalarını istersiniz.Ama maalesef o kadar basit değildir.Patronluk en zor iştir.Neden? Çünkü elemanlarınızı ezmemek,onların hakkını vermek durumundasınızdır.Onların yaptığı her işten sorumluluğunuz vardır müşterilerinize yada satıcınıza karşı.Bir eleman mal aldığınız yeri maddiyat olarak dolandırdıysa bu sizin sorumluluğunuzdadır.Bir elemanınız aynı şeyi müşterinize yapsa yada eksik işçilik yapsa buda sizin sorumluluğunuzdur.Elemanlarınızın hakkını adaletli bir şekilde dağıtabiliyormusunuz? Onlarla arkadaş gibi bir ilişki içindemisiniz? Müşterileriniz karşısında bir elemansınız zaten.Mal alımı yaptığınız yerler içinde aynısı.Cari iş yaptığınız her ticarethanenin elemanısınız.En iyi eleman olmak da durumundasınız aynı zamanda.Bunları yapabiliyorsanız en iyi Patron en iyi esnaf,en iyi ticaret adamı sizsiniz.Elemansanız eğer yandınız J Çünkü verilen işleri eksiksiz yapmak,işvereninizin haklarını savunmak,ve o işyerini temsil ettiğinizden ötürü müşteri portföyündeki ve satıcı portföyündeki insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmak durumundasınızdır.Bunun içinde gerekli olanlar işinizle ilgili olan sağlıklı bilgilere sahip olmak,güler yüzlü olmak,iş yerinizin ve müşterilerinizin hakkını savunmak.Bunları yapabiliyormusunuz?En iyi eleman sizsiniz.

Benim arkadaşlarım var.Dostlarım.Canım bildiğim,benim için her şeyini ortaya koyabilecek insanlar var.Onların sıkıntılarını dertlerini hiç sıkılmadan dinleyebilmeli,eğer elimden bir şeyler geliyorsa yardımcı olabilmeliyim.Fikirlerine ve düşüncelerine saygı duymalıyım.Onların sadece iyi günlerinde değil en acı günlerinde bile yanlarında olmalıyım.Çünkü dostluklar bunu gerektirir.Bunları yapabiliyormusun?Onlarla en acıklı gününde içten olabiliyormusun?Onları sıkılmadan dinleyebiliyormusun?Sevinçlerine ortak olduğun kadar kötü günlerinede ortak olabiliyormusun?En iyi dost,en iyi arkadaş sensin.

Geri