İlköğretim Takdir Teşekkür Hesaplama

T

TİTAN

Forum Okuru
İlköğretim Takdir Teşekkür Hesaplama
ilköğretim teşekkür hesaplama
ilköğretim takdir hesaplama
4.5.6.7.8. sınıf takdir teşekkür

20 Ocak Salı günü ilk yarıyıl tatili başlıyor melekler :) Öğrenciler bu yılın ilk yarısını bitirmiş oluyorlar. Tatilde dinlenecek, eğlenecek, kırıkları olanlar biraz da ders çalışacaklar. Şimdiden herkesi bir karne heyecanı sardı. Özellikle takdir ve teşekkür hesaplamaları harıl harıl yapılıyor. Bu yazımızda takdir teşekkür nasıl hesaplanır, size anlatmaya çalışacağız..

takdir-153.jpg

Öğrencinin Takdir ya da Teşekkür alabilmesi için Türkçe dersi 55 puan ve üzeri olmalı. Yine meb takdir teşekkür hesaplama sonucuna göre belgeyi alabilmek için aynı zaman da diğer derslerin her birinin en az 45 puan ve üzeri olması gerekmekte.

Yeni takdir teşekkür hesaplama sisteminde takdir ve teşekkür hesaplanması dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç : 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar “Teşekkür,” 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,” verilir. İşte yukarıdaki Takdir Teşekkür Hesaplama programını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

* Takdir Teşekkür alabilmek için Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
* Takdir ya da Teşekkür belgesi hak kazanabilmek için diğer derslerin de en az 45 puan olması gerekmekte.
* E-Okul Takdir Teşekkür Hesaplama sayfasında 4. ve 5. sınıflar teknoloji ve tasarım notlarını girmelerine gerek yok.
* MEB teşekkür takdir hesaplama ekranında 6. 7. ve 8. sınıflar trafik puanı notlarını girmeyecekler.

Online takdir teşekkür hesaplama için TIKLAYIN

Geri