İmzaya Resim Eklemek Isteyenler Için...

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
İmzaya Resim Eklemek Isteyenler Için...
hotmail imza resim ekleme hotmail imzaya resim ekleme imzaya resimli imza
İmzaya resim ekleme.:typing:

İmzaya resim eklemek için önce eklenecek resimin uzantısı .JPG yani büyük harf ise .jpg'ye çevrilir. Sonra imzanızda kullanmak istediğiniz resmi yönlendirmeye izin veren bir "upload" sitesine yüklememiz gerekmektedir (Yönlendirmeden kasıt şu: Bazı siteler forumdan gelen resim gösterme isteklerine izin vermezler ve resim çıkmaz. Buna örnek olarak mynet.com ve angelfire.com'u verebiliriz.)

Burada resim upload için en çok kullanılan siteler olan

http://www.imageshack.us/
ve
http://www.imagevenue.com/

adreslerinden resim upload etmeyi anlatacağım diğer upload sitelerindende aynı yolla imzanızda resim yayınlayabilirsiniz.

1 - İlk olarak yukarıdaki sitelerden birisine giriyoruz ben �imageshack� sitesini kullanıyorum.

Karşımıza şöyle bir sayfa çıkıyor.
resimisemeveupload2eq.jpg

2 - Bu sayfada Öncelikle resimde görünen göz at butonuna tıklıyoruz ve açılan dosyalar bölümünden �Yüklemek istediğimiz resmi buluyoruz� ve çift tıklıyoruz yada tek tık yapıp işaretleyip �aç� butonuna tıklıyoruz. Yukarıda resimde görüldüğü gibi resmin bilgisayarımızda bulunduğu yer görünüyor. Benim yüklemek istediğim resim yerel disk D'de Belgelerim klasörünün içersindeki 206 isimli bir resim görüldüğü üzere.

3 - Şimdi bundan sonra tek yapmamız gereken şey resimdeki �hostit� butonuna tıklamak. Tıklıyoruz. (Bazı sitelerde �sendfiles� yada �upload� veya �farklı isimlerde� olabilir bu buton.)
İmzada kullanacağımız resim 100 x 100 pikselden ve 20 kb'den büyük olamayacağı için upload yani yükleme işi çok kısa sürecektir. Resim yüklendikten sonra şöyle bir sayfa çıkar karşımıza.
linklerverildi3rx.jpg

4 - Karşımıza çıkan bu sayfada işimize yarayacak link �Direct link to image� (imagevenue sitesindeki ibare ise �Direct Link to Your Image� dır). Yani yukarıda resimde kırmızıyla işaretlediğim link.

5 - Daha sonra kontrol paneliniz'den"signatür ayarlarım" yazan butona tıklayarak profilimize giriyoruz.. profilimize girdikten sonra imza hanesini buluyoruz.

Ve bu imza hanesine önce şu tagı aynen yazıyoruz (isterseniz buradan kopyalayıp yapıştırabilirsiniz yada klavyeyle aynısını yazabilirsiniz)

Tagımızı imza hanemize aynen yazdıktan sonra yani bunu:
Upload ettiğimiz resimin linkini �Direct link to image� linkini kopyalıyoruz
ve tagımızın arasına yapıştırıyoruz yani kırmızıyla gösterdiğim tagların arasına link yapıştırılıyor.

[image]http://img423.imageshack.us/img423/967/2067fo.jpg[/image]

Burada dikkat etmemiz gereken nokta kesinlikle taglar arasında veya link ile taglar arasında bir boşluk bırakmamanız gerektiğidir aksi halde resminiz imzanızda görünmeyecektir.

Yukarıda gösterdiğim şekilde hazırlayıp profilinizde sayfanın altındaki "imzayı kaydet" butonuna tıklayınız.Artık resminiz imzanızda görünecektir. :typing:

Emeğine sağlık canım..

Takılan olursa yardımcı olabilirim seve seve..

güzelmiş ellerinize emeğinize sağlık. 2 gündür uğraştım yapamadım. başka hiçbir yerde bu yöntemi yazmamışlar. Arkadaşa ben yardımcı olayım. (1)ImageShack® - Online Photo and Video Hosting sitesine kaydol. (2) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting sitesine resmini yükle. (3) hotmaili aç imza ekleme kısmına gir. (4) imza ekleme kısmının sağ üst tarafında html seçeneği var orayı seç(html kodu olarak gireceksin resmi). (5) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting sitesinde resmin alt tarafında html kodu var onu kopyala (6) hotmail imza yazma kısmına [image] bu araya resmin html kodunu hiç boşluk bırakmadan yaz [/image] (7) kaydet butonuna bas " kaydet e bastıktan sonra dikkat et yukarıda imzanız uzun uyarısı verip kabul etmiyor olabilir. resmin boyutunu ve uzantısını tekrar kontrol et, gerekirse yeniden resim yükle".

Geri