insanın çocuğunun olmamasının manevi sırrı varmıdır

malevich

Yeni Üye
Üye
insanın çocuğunun olmamasının manevi sırrı varmıdır
mrb akdaşlar 2 yıldır bebeğim olsun istiyorum ama olmuyor bunun manevi durumunu merak ediyorum

Sevgili Malevich,şu fani dünyada insan oğlu çeşit ,çeşit olaylarla sınav olur..Kimi evladıyla,kimide evlatsızlıkla.Önemli olan sınavın ne olursa olsun,Allahtan gelmiştir diyerek sabır göstermektir.Ve şunu unutmamak gerekir ki istediğimiz bazı şeyler olmuyorsa yaradanın bir hikmeti vardır,bir hayır vardır diye düşünmek gerekir..Her şey takdir iledir. Kaderin, iyisi, kötüsü, tatlısı, acısı, hep Allahü tealadandır. Kader, Allahü tealanın, olacak şeyleri ezelde bilmesidir. Kaza, kaderde bulunan şeyleri, zamanı gelince yaratmasıdır
Peygamber efendimiz ben ümmetimin çokluğuyla iftahar ederim ;derken evlenin,çocuk yapın konusunu kast etmiştir.Fakat bir diğer hadisinde ise;Ahir zamanda sizin en iyiniz, coluk cocugu olmayandır" anlamında bir Hadis vardır.Düşünsene ahir zaman bu zaman bu zamanda çocuk doğurmak..
Benim tastamam 17 yıldır çocuğum olmuyor.Canımı yakmadıkları sürece bu duruma üzülmüyorum.Çünkü Allahın bana hediyesi gözüyle bakıyorum..
Rabbimin yaptığı her şeyde bir hayır vardır..Bazen yaşadığımız şerri olaylarda bile hayır vardı.Şunu sakın unutma,çocuk evliliği kurtarmaz canım.Nice boşanan çiftlere bak hepsinin çoluğu çocuğu var.Kim ne derse desin,sakın üzülmeyin ve hayatı kendinize zehir etmeyin.Umarım en kısa zamanda hakkınızda hayırlıysa eğer çok istediğiniz evlada kavuşursunuz..
Sevgilerimle

mrb beyza21 yazınız çok teşekkür ederim uzun süredir girmiyordum siteye yazınızı gördüm çok mutlu oldum kesinlikle uzunsüreden sonra bende allahın bir hikmeti olduğunu düşünüyorum zaten allahımın verdiği başım gözüm üstüne ona inanmasam halim çok farklı olabilirdi ama bunun bana bi lutuf olduğunu düşünüyorum artık ve hala bebeğim yok tadavi üstüne tedavi görüyorum ne yapalım bununda bir hikmeti vardır bazen zor günler bazen kolay ama sadece onsuz yapamam şöyle bir dörtlük varya deme niçin şu şöyle yerincedir o öyle bak sonunu sabr eyle mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler her zaman kafamda budörtlük var rabbim sanada hayırlı evlat nasib etsinumarım hayatınızdaki herşey güzel olur

Geri