İslam Hakkında, Sorun Cevaplayalım.

Hayırlı uğurlu olsun bidenem çok sevindim dün gece konuşmuştuk bugün böyle bir görevi verdiği için sadminimize teşekkürler sanada kolay gelsin başarılar dilerim canım :ar4fd::kiss:

Hayırlı uğurlu olsun bidenem çok sevindim dün gece konuşmuştuk bugün böyle bir görevi verdiği için sadminimize teşekkürler sanada kolay gelsin başarılar dilerim canım :ar4fd::kiss:

ablacım çok teşekkür ederim inş verimli olabiliriz...
sen ve hercai olmasaydı cesaret edemezdim..
allah sizlerden razı olsun...
rabbim yanlışı söyleyip vebal almaktan muhafaza etsin inş..

Gusul abdesti

S.a.Gusul abdesti ALırken yüzde 40 ihtimal idrar çıkmış olabilir isteksiz bi şekilde o bozarmı gusul abdestini? lütfen Sölermisiniz

eşekkür ediyorum hercaicim seninde katkın var unutma..ALLAH SENDENDE RAZI OLSUN canım....inş verimli oluruz...

Kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama gercekten benim icin cok önemli olan bir sorum var...
Ben almanyada yasiyorum ve alman erkek arkadasim kendisi alman ve hristiyan ama ben ona bizim kuranimiz da veya bizde müslüman kizi bir hristiyanla evlenemez günah oldugunu anlatim ve sart kostum bizim dinimize gecsin diye günah isledim mi ? Yada sevap kazandim mi ?

Benim bir sorunum var ,
Ben 3 yildir evliyim ve bir cocugum var.Esim namaz kiliyor cok iyi bir insan.Ama benim sorunum su: esim halasiyla buyudu ,cunku annesi esim 9 yasindayken evi terk eti ,esi ve esinin ablasi ona cok kotulukler yaptilar o yuzden onun tek caresi kacmakti,simdi abisinde yasiyor benim kayinvade, bide benim esimi ona vermediler kucuken halasi onu aldigi gibi anesine vermedi.Simdi esim 30 yasinda ve anesine soguk,halasini anne gibi bakiyo.Biz bir evde yasiyorus,esimin babasi oldu.Ben oglum esim ve halasi yasiyorus.Halasi cok kotu bir kadin , fal bakiyor parayla , iplerle insalara size yardim ederim diyor cok para aliyor onlari kandiriyor,cok zengin oldu.Butun gun ben yukarda yatak odamda kaliyorum belki 13:00 kadar bende oglumda yemek yemiyoruz , halamizin musterileri gidinceye kadar yatak odamda oylece bekliyorum/Cildirmak uzereyim ,cunku cok pis bir kadin kendini Allah ile bir tutuyor .Allah yukarda ben dunyada varim diyor ve cok asalatiyor beni , kufur ediyor, her seyim ona ters geliyor , beni 45 kg getirdi her gun eziyet , sesini cok cikariyor bana bagriyor , nedenini ogrenmek istedigimde bana diyoki " sen bana hic birsey yapamasin ki " nedeni bu.Verdikleri butun altinlari aldi benden,esimin evini kendisine yazdi ,simdi diyo ki benim evimde yasiyorsunuz , benim paramla yiyorsunus , iciyorsunuz.Ben se o haram lokmayi istemiyorum,esime dedim gidelim onun hic bir seyini istemiyorum,onun serveti haram herseyi haram,ama esim onu seviyor,onun icin benide terk etmeyi goze ald,1 ay annemde kaldin eve dunmek istemedin,esim bana o donme dedi ve hic sormadi oglu icin nasil bir sey lazimi onun icin .Simdi esimden sogudum , onu sevemiyorum da boyle hiq durust olmuyor.Kiliyorum diyor ama hiq durust degil,her sey icin sen sus diyor , o ne derse desin sen su sabir et bir gun olecek bize de hersey kalacak diyor.Bense esimden bosanmaya dusunuyorum,oglumu alip ona hem anelik hem babalik yapmaya dusunuyorum.Ama yasim uygun degil 20 yasindayim ve hala okuyorum,su universiteyi bitirince ise girince ,bunu yapmaya dusunuyorum esim benimle gelmese , o zamaan halasiyla kalsin.Bana yaptiklari Allaha havale ediyorum cunku 17 yasindayken aldilar beni , ve cok temiz bir kalple halasini annem gibi yatim oysa benim iligimi kotuluge cevirdi , benimle bir hayvan gibi davraniyor.Ozur dilerim ben turk degilim kosovadan yaziyorum ,belki guzel yazamdin,ama cok caresizim cok

Merhaba ;

Öncelikle kader ikiye ayrılır.İnsan iradesi ile olanlar ve insanın iradesi dışında olanlar.Cinsiyet göz rengi vs gibi durumlar insanın iradesi dışında olanlar.İnsanın iradesi ile olanlara örnek verirsek;Bugün mesela cuma müslümanın kutlu günü siz cami yerine meyhaneye gittiniz bu da sizin iradeniz.Buda sorunuzun yanıtı ; Allah ezelden ebede tüm olacakları önceden bilir..Bilen Allahtır, yapan kuldur.Herkesin kaderi önceden yazılmıştır.Yani Allah yazdığı için yapmıyoruz ,yapacağımızı Allah biliyor ve yazıyor.Siz iradenizle herşeyi yaptığınız için tabiki sorumlusunuz..

Son düzenleme:
Geri