Ispanak Kökü Çorbası tarifi isteyen buyursun

esennruzgar

Yeni Üye
Üye
Ispanak Kökü Çorbası tarifi isteyen buyursun
ıspanak kökü çorbası terbiyeli ıspanak kökü çorbası
soğuk kış aylarında bol vitamin deposu ıspanak kökü çorbası insanın içini ısıtıyor.özellikle demir eksikliğine iyi gelen ıspanak sık sık tüketilmesi gereken ve faydaları saymakla bitmeyen bir sebze.fakat dikkat edelim melekler iyice yıkıyalım ve yıkama suyunu sık sık değiştirip tuzlu suda mutlaka bekletelim.toprakta yetiştiği için böbreklerde kum yapma riski yüksek bu yüzden çok dikkat etmek gerekiyor.yemeklerimi ben 2 kişilik hazırlıyorum sizler tariflerdeki malzemeleri arttırabilirsiniz.ben 1 bağ ıspanağın köklerini kullandım biraz da yapraklarından ayırmıştım
her ıspanak yemeği yaptığımda mutlaka ayırıyorum sizinde aklınızda olsun hem atılmamış ziyan olmamış oluyor.

ıspanak kökü çorbası için:
yarım soğanı yağda kavuruyoruz ve 1 demet ıspanağın kökünü tek tek ayırıp soğanlarla birlikte kavuruyoruz fkt soğanın iyice kavrulmuş ve köklerinde yumuşamış olması gerekiyor.
üzerine su ekleyip kaynatıyoruz.ayrı bir kasede 1 yumurta 1 çorba kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı unu karıştırıp birazda limon suyu döküyoruz.kaynayan suya yavaş yavaş ekliyoruz
yoğurdun kesmemesine dikkat etmek gerekiyor bunun için iyice karıştırmak lazım ve kasede karıştırırkende sıcak su eklemek gerekiyor. kaynamaya devam eden çorbamıza isterseniz bulyon ekleyebilirsiniz
daha sonra tuz pul biber ve nane ekliyoruz.

afiyet olsun...

21112011568-2d6.jpg

canım evlendiğimden beri değişik tatlar arar oldum.çok lezzetli değişik bir tadı var
teşk.ederim bu arada:)

Geri