İstihare rüyası gerçek olur mu

T

Tülinzxz

Forum Okuru
İstihare rüyası gerçek olur mu
istihare rüyası gerçek olur mu doğru mudur

Merhaba

Ben bir konu için istihare namazı kılıp istihare rüyasına yatmak istedim. Dün istihare namazını kıldım ve istihare rüyasına yattım. Çok güzel rüya gördüm istihareye göre olumlu rüya gördüm yani gördüğüm istihare için gördüğüm rüya çok olumlu çıktı. Şimdi ben bu rüyaya göre karar alıp bu rüyaya göre işlerimi ve hayatımı ayarlasam olur mu bana göre zaten olumlu ama istihare rüyası gerçek olur mu bu rüyaya göre karar alsam olurmu

Merhaba Tülin

Bizim dinimiz de rüya ile amel olmaz denilir ama istihare rüyası da vardır bunu doğru anlamak gerekir , rüya gördüm rüyaya göre hüküm veremezsiniz ama bir konu var bu konuda ne karar vereceksiniz bilemiyorsunuz yani bir örnek bir yere gideceksiniz bu hayırlı olur mu olmaz mı bilemiyorsunuz bunun için istihare rüyasına yatabilirsiniz sonuca göre de karar verebilirsiniz ama şunu doğru anlamak ve bilmek lazım rüyaya göre iş olmaz hüküm verilmez rüya ile amel olmaz ancak siz bağlacak işlerde bir şey hayırlı mı değil mi bunun için istihareye yatabilirsiniz ve gördüğünüz rüya da kesinlikle %100 güvenilir değildir. İstihareye bakarak da iş yapılmaz ama size ancak bir fikir verir bu rüyalara bakarak ciddi kararlar vermek doğru olmaz akıllı olmak lazım.

Geri